عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران :

تبدیل ستاد به سازمان گردشگری شهرداری تهران گامی در جهت افزایش درآمدهای پایدار است

کد خبر: 79478
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۰۴ ب.ظ

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا شهرداری تهران با دفاع از تبدیل ستاد گردشگری به مجموعه سازمانی در شهرداری تهران، گفت: تاسیس سازمان گردشگری زمینه ساز ایجاد مدیریت یکپارچه شهری است.

به گزارش نداي مردم، ناصر امانی اظهار کرد: سیاست شهرداری تهران بر مبنای حرکت به سمت درآمدهای پایدار است که در این ارتباط تبدیل ستاد گردشگری به سازمان می تواند موجب جذب گردشگر شود و کمک شایانی به ایجاد درآمدهای پایدار شهردای تهران کند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از موارد پیش بینی شده در لایحه مدیریت یکپارچه شهری، واگذاری حوزه های گردشگری و میراث فرهنگی به شهرداری ها است، ادامه داد : در این لایحه پیش بینی شده است که حفظ ، نگهداری و مرمت میراث فرهنگی به شهرداری ها واگذار شود.
معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا اضافه کرد: با تغییر ستاد گردشگری و تبدیل آن به سازمان ضمن ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری تهران نابسامانی هایی که در حوزه های گردشکری و میراث فرهنگی در شهر تهران وجود دارد نیز کاهش پیدا می کند.
امانی همچنین گفت: با این رویکرد توانمندی سازمانی حوزه گردشگری شهرداری تهران افزایش پیدا می کند و بدین ترتیب آمار گردشگران از شهرهای مختلف و حتی خارج از کشور به پایتخت نیز با بکارگیری برنامه های جدید، نسبت به گذشته افزایش چشمگیری می یابد.
وی با اشاره به شهرهای تاریخی همانند کاشان و اصفهان، عنوان کرد: بعضی از شهرهای کشور از جمله کاشان و اصفهان دارای سازمان گردشگری هستند در صورتی که ظرفیت این کلانشهرها قابل مقایسه با ظرفیت شهر تهران نیست و همین امر است که ایجاد سازمان گردشگری در شهر تهران را ضروری می کند.

دیدگاه کاربران