عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران :

تجليل از ۹پروژه خلاق شهري در سومين جايزه جهاني خشت طلايي تهران

کد خبر: 79539
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰ ب.ظ

رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران در اختتاميه سومين دوره جايزه جهاني خشت طلايي تهران گفت: امسال در توالي برگزاري اين رويداد در ايستگاه سوم ٤٥داور خارجي ؛ ٢٥٥پروژه خارجي از ٨٥ كشور و ١٨٣شهر دنيا را بررسي كردند.

به گزارش نداي مردم، شهرام گيل آبادي در اين مراسم كه با حضور شهرداران سارايوو و بعلبك و هيات همراه، شهرداران كلانشهرهاي رشت و تبريز و مديران ارشد شهرداري تهران برگزار شد، اظهار كرد: جايزه جهاني خشت طلايي تهران براي ارج نهادن به تفكرات در حوزه مديريت شهري و پروژه هاي مطرح شهري است كه در روز جهاني شهرها برگزار مي شود.
وي با اشاره به نامگذاري اين جايزه جهاني با بكارگيري نام خشت گفت: خشت كوچكترين واحد معماري در ايران است كه پيشينه اي هفت هزار ساله در معماري كشورمان دارد.بنابراين جايگاه ويژه اي براي اين مهم در مديريت شهري وجود دارد.
رئيس شوراي سياست گذاري جايزه جهاني خشت طلايي با اشاره به اينكه اين رخداد بر دو پايه شهر هوشمند و تاب آوري شهرها برگزار شده است، افزود: در سومين دوره از اين جايزه جهاني هفت محور اعلام شده بود كه در راستاي نوآوري شهرها براي زيست بهتر و آينده پربار آثار ارائه شده به رياست شهردار تهران مورد داوري قرار گرفت.
وي افزود: امسال در توالي برگزاري اين رويداد در ايستگاه سوم ،٤٥داور خارجي ؛ ٢٥٥پروژه خارجي از ٨٥ كشور و ١٨٣شهر دنيا را بررسي كردند.
رئيس مركز ارتباطات و امور بين الملل شهرداري تهران اظهار كرد: مرحله سخت داوري پروژه ها با حضور خبرگان شهري از شهرهاي مختلف از جمله پنج متخصص و داور بين المللي در فرآيندي شامل هفت بخش انجام شد.
گيل آبادي كه در مراسم اختتاميه سومين دوره از جايزه خشت طلايي تهران سخن مي گفت، اعلام كرد:در اين دوره ١٥پروژه مورد تقدير قرار گرفته و در نهايت ٩پروژه خلاق و كاركردي شهري مورد تجليل قرار گرفته است که تنديس طلايي خشت تهران به آنها اهدا مي شود.

دیدگاه کاربران