عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران :

انعکاس هزینه کرد منابع شهرداری به افکارعمومی از حقوق ملت بر شورا است

کد خبر: 79571
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۲۷ ب.ظ

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه شورا تنها نهاد قانونی برای حسابرسی و انتشار گزارش حسابرسی است، گفت: انتشار نتایج حسابرسی و انعکاس فرآیند هزینه کرد منابع در شهرداری به افکار عمومی، از حقوق اولیه ملت بوده که بر گردن شورا است.

به گزارش  نداي مردم ،رحمت اله حافظی در سیصدو دومین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه معتقدیم منابع و درآمدهای شهر متعلق به مردم است، تصریح کرد: برای صیانت از حقوق مردم و منافع آنان، قانونگذار تکلیف کرده که نهاد ناظر یعنی شورای اسلامی شهر، گزارش های دوره ای مالی و حسابرسی شده از درآمد و هزینه و نحوه هزینه کرد اموال عمومی توسط شهرداری را جهت اطلاع مردم انتشار عمومی دهد.

وی ادامه داد: دلیل حقوقی انتشار عمومی اطلاعات توسط شورای شهر و نه شهرداری، جدا از کار ویژه نظارتی که برعهده شوراست، این است که نظارت بر فرآیند مالی، با انتخاب حسابرس و ذی حسابان قانونی از مهمترین کارویژه ها و وظایف استقرار نهاد شورای شهر است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه شورا در تصویب درآمد و هزینه ها تنها نهاد قانونی در شهر بوده، تنها نهاد قانونی برای حسابرسی و انتشار گزارش حسابرسی نیز هست، گفت: انتشار نتایج حسابرسی و انعکاس فرآیند هزینه کرد منابع در شهرداری به افکار عمومی از حقوق اولیه ملت بوده که بر عهده شورا است.

حافظی تاکید کرد: به مردم باید اطمینان داد، منابعی که از جیب آنان به مدیریت شهرداری در قالب عوارض و بهای خدمات و هر نوع پرداخت دیگر، جهت اداره شهر پرداخت می شود، به روش صحیح هزینه شده و لذا باب شدن اطلاع رسانی و انتشار نحوه هزینه کرد منابع شهر باعث افزایش اطمینان مردم و تقویت پایداری منابع می شود.

وی گفت: جدا از اینکه نتایج این گزارش ها توسط نهادهای نظارتی قابل رسیدگی بوده، انتظار داریم از نظر فنی و حقوقی و کارشناسی و به عنوان یک حق و تکلیف، شورای شهر راسا نسبت به انتشار عمومی و گسترده گزارش های حسابرسی شده و حتی تشریح و توضیح هر بند از آن برای افکار عمومی اقدام کند. قطعا تعهد و پای بندی به این تکلیف موجب شفافیت و کسب اعتماد عمومی خواهد شد.

دیدگاه کاربران