عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس سازمان شهروندی جهانی(wco):

پیشرفت های اخیر، تهران را به کلانشهری رهبر در مجامع بین المللی شهری تبدیل کرده است

کد خبر: 79595
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

رئیس سازمان شهروندی جهانی(wco) با اشاره به نقش رهبری تهران در بین شهرهای جهان در حوزه شهری گفت: اهمیت تهران در مجامع بین المللی شهری باعث شده تا تمامی شهرهای دنیا بر پایتخت جمهوری اسلامی ایران متمرکز باشند.

به گزارش  نداي مردم، دکتر یون‌هونگ کواک، رئیس سازمان شهروندی جهانی(wco) در حاشیه سفر به تهران گفت: از آنجایی که تهران پیشرفت های قابل توجهی داشته جایگاه ویژه ای در بین شهرهای دنیا یافته است.
وی افزود: باتوجه به نقش آفرینی این کلانشهر در عرصه های بین المللی و در بین کلان شهرهای دنیا، تهران درواقع نقش رهبری و راهبردی یافته است.
یون‌هونگ کواک که در گذشته نیز با تهران آشنا بوده و طراح بخشی از شهرک اکباتان کنونی است، تصریح کرد: نقش رهبری تهران در مجامع بین المللی باعث شده تا روز به روز این کلان شهر بیشتر در دنیا مطرح شود.
رئیس سازمان شهروندی جهانی wco با اشاره به رای تاثیرگذار پایتخت جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی شهری، تصریح کرد: پیشرفت های کم نظیر این کلانشهر را در سال های اخیر و رکوردهایش را نمی توان کتمان کرد. به طوری که در حال حاضر این پیشرفت های قابل توجه تهران را همگام با شهرهای پیشرو دنیا مطرح کرده است.

دیدگاه کاربران