عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس پلیس راهور ناجا :

آخرین جزئیات از حذف شرط سربازی برای اخذ گواهینامه

کد خبر: 79604
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۷ ق.ظ

در پاسخ به پیگیری برای چرایی اجرایی نشدن قانون حذف شرط سربازی از شروط اخذ گواهینامه، از اجرایی شدن این قانون تا پایان سال همزمان با تکمیل آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های اجرایی قانون مذکور خبر داد.

به گزارش نداي مردم، سردار تقی مهری صبح امروز در حاشیه رونمایی از پلاک جدید و ملی خودروهای سیاسی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پیگیری‌های تسنیم در خصوص چرایی اجرایی نشدن قانون «حذف شرط سربازی از شروط اخذ گواهینامه رانندگی» اظهار کرد: در سال جاری قانون مرتبط با بیمه شخص ثالث که توسط مجلس تصویب شده بود از سوی دولت ابلاغ شد و بر اساس آن، در یکی از بندها، عنوان شد کلیه کسانی که دارای کارت پایان خدمت یا معافیت نباشند می‌توانند برای دریافت گواهینامه اقدام کنند اما به دلیل اینکه اجرای این قانون نیازمند تدوین دستورالعمل‌ها و آیین نامه بود، اجرای آن به تاخیر افتاد.

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه جزئیات این قانون برای سربازان فراری و غایب نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر بود افزود: با توجه به اینکه دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های اجرایی این قانون در حال تدوین است، قطعاً این قانون در سالجاری  اجرایی خواهد شد.

وی در مورد معاینه فنی موتورسیکلت‌ها نیز با تاکید بر ضرورت اخذ معاینات فنی برای موتورسیکلت‌ها خاطرنشان کرد: داشتن معاینه فنی برای تمام وسایل نقلیه از جمله موتور سیکلت‌ها و تمام خودروها الزامی است و در حال حاضر نیز مراکزی در تهران و سایر شهرهای کشور وجود دارند که تست‌های معاینه فنی موتورسیکلت‌ها را نیز انجام می‌دهند.

مهری با اعلام خبر شناسایی ۵۴۰۰ نقطه حادثه‌خیز در معابر برون و درون شهری نیز گفت: امسال نقاط پر حادثه مجدداً شناسایی شد که از میان این نقاط حادثه‌خیز، ۳۴۰۰ نقطه در برون شهرها و ۲۰۰۰ نقطه در درون شهرها شناسایی شد.

وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکلات این نقاط حادثه‌خیز خاطرنشان کرد: در حال حاضر از میان حدود ۸ هزار نقطه حادثه‌خیز شناسایی شده در سنوات قبل، تنها ۵۴۰۰ نقطه باقی مانده که تلاش برای آشکارسازی این نقاط و رفع مشکلات آن در حال انجام است.

رئیس پلیس راهور ناجا در پایان درباره تخلفات خودروهای سیاسی و دیپلمات نیز گفت: پلیس راهور همواره واردات و تردد خودروهای خارجی اعم از سیاسی و ترانزیت را رصد می‌کند و با هرگونه تخلف این خودروها برخورد قانونی را انجام خواهد داد؛ البته با نصب پلاک‌های جدید سیاسی نیز میزان نظارت بر این خودروها بیش از پیش انجام خواهد شد.

دیدگاه کاربران