عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه 3 کرج :

برخی شهروندان هزینه اضافی روی دست شهرداری می گذارند

کد خبر: 79611
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۱۰ ب.ظ

شهردار منطقه ۳ کرج با بیان اینکه تمیز نگه داشتن شهر علاوه بر مدیریت شهری ، وظیفه همگانی است ، گفت: برخی شهروندان هزینه اضافی روی دست شهر و شهرداری می گذارند.

به گزارش نداي مردم، مهدی فاطمی با درخواست از شهروندان برای مشارکت بیشتر در تمیز نگه داشتن سیمای شهری ، افزود:
برخی شهروندان به جای اینکه در زمان تعیین شده(شب ها) زباله ها را درب منازل قرار دهند، صبح هنگام زباله ها را از خانه خارج می کنند.
وی ادامه داد: این اقدام سبب شده تا شهرداری ۱۰ میلیارد ریال در هر ماه هزینه اضافی برای جمع آوری این زباله ها پرداخت کند که خسارت به شهرومدیریت شهری است.
شهردار منطقه ۳ کرج گفت: ماهانه ۶۰ میلیارد ریال برای رفت و روب زباله ها پرداخت می کنیم که انتظار می رود با مشارکت خوب شهروندان این هزینه ها کاهش یابد و صرف پروژه های عمرانی و خدمات دیگر در شهر شود.
وی ادامه داد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر کرج برخی اصناف که از خدمات خاص برخوردار هستند باید هزینه به مدیریت شهری پرداخت کنند.
فاطمی نیز با گلایه از نمایشگاه داران اتومبیل، فست فودها و فروشندگان پوشاک که سبب سد معبر در شهر می شوند، گفت: درصورت تکرار این اقدام مدیریت شهری هزینه عوارض پنج برابر از آنها دریافت خواهد کرد.
وی اظهار داشت: طی یک ماه گذشته ۸ واحد صنفی متخلف توسط شهرداری این منطقه پلمب شده که تعدادی از آنها با سیر مراحل قانونی فعالیت دوباره خود را آغاز کردند.
فاطمی با تاکید بر فرهنگ سازی در این زمینه گفت: امسال ۱۴۰ مخزن مکانیزه زباله از شهرداری کرج تحویل و در سطح منطقه و حاشیه معابر نصب شده است که بلوارها، معابر درجه یک و بیشتر جاهایی است که تولید زباله در آنها زیاد است برای نصب این مخازن در اولویت هستند.
وی یادآور شد: برای تکمیل معابر منطقه در خصوص مخازن مکانیزه با کارشناسی انجام شده به ۸۰۰ دستگاه مخزن مکانیزه زباله نیاز است .
وی افزود: اکنون ۲۷۰ مخزن مکانیزه جمع آوری زباله در منطقه ۳ کرج وجود دارد.

دیدگاه کاربران