عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری:

سالیانه باید ۲۷۰ محله در بافت های فرسوده شهری بهسازی شوند

کد خبر: 79645
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۱۸ ب.ظ

نمایندگان مجلس و سازمان مدیریت کمک کردند ردیف‌های مربوطه ایجاد شود مثلا برای مشهد یک ردیف اعتبار مستقل ۹۰۰ میلیارد ریال(۹۰ میلیارد تومان)، برای قم و شیراز یک ردیف اعتبار مستقل ۳۶۰ میلیارد ریال( ۳۶ میلیارد تومان) و اعتبار ویژه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال(١٨٠ میلیارد تومانی) برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ نشینی اختصاص یافته است.

به گزارش نداي مردم، محمدسعید ایزدی افزود: وزارت راه و شهرسازی در کنار برنامه خود برای ساخت مسکن از ابتدای دولت یازدهم تاکنون، برنامه دیگری را برای خروج بحران مسکن در کشور در دستور کار قرار داد که در کنار نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده به بازآفرینی فضای شهری نیز کمک شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی یادآورشد: با توجه به اولویت اعلامی از سوی وزارت راه و شهرسازی برای سرعت بخشیدن به برنامه بازآفرینی شهری، سال گذشته تلاش کردیم تا رقم اعتبار عمرانی‌ این بخش را از چیزی حدود ۵۰۰ میلیارد ریال (پنجاه میلیارد تومان) به رقمی بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد ریال( یک هزار میلیارد تومان) افزایش دهیم تا با اختصاص آن اجرای مصوبات و اولویت‌ها سرعت بگیرد.
به گفته وی، نمایندگان مجلس و سازمان مدیریت کمک کردند ردیف‌های مربوطه ایجاد شود مثلا برای مشهد یک ردیف اعتبار مستقل ۹۰۰ میلیارد ریال(۹۰ میلیارد تومان)، برای قم و شیراز یک ردیف اعتبار مستقل ۳۶۰ میلیارد ریال( ۳۶ میلیارد تومان) و اعتبار ویژه یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال(١٨٠ میلیارد تومانی) برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی و حاشیه‌ نشینی اختصاص یافته است.
ایزدی افزود: برای تحقق این برنامه ستاد ملی بازآفرینی شهری به استناد مصوبه هیات محترم وزیران در سال ۱۳۹۳ با هدف ایجاد یک شبکه همکاری بین دستگاه‌های مختلف دخیل در فرآیند بهسازی و نوسازی شهری تشکیل شد تا بازآفرینی شهری براساس برنامه ریزها با همکاری سایر دستگاه های اجرایی انجام شود.
وی یکی از مشکلات کنونی در اجرای برنامه‌های بازآفرینی شهری را کمبود اعتبارات و منابع عنوان کرد و گفت: به ویژه در سال‌های اخیر با کمبود شدید منابع مالی برای انجام پروژه‌ها مواجه بودیم، در حالی که دستگاه‌های عضو ستاد هر کدام منابع و اعتباراتی در اختیار دارند که می‌تواند با هم افزایی در راستای اهداف و ماموریت‌ها و مصوبات ستاد استفاده شود.

دیدگاه کاربران