عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شهربان شهرداری تهران

تصویب قانون ” جرم بودن حمل هرگونه سلاح سرد

کد خبر: 79665
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۹ ب.ظ

مدیرعامل شهربان شهرداری تهران گفت : قانون جرم بودن حمل سلاح سرد، می تواند پشتوانه محکمی برای برقراری انضباط شهری باشد.

به گزارش نداي مردم، ابوالقاسم چیذری با تقدیر از نمایندگان مجلس برای تصویب قانون ” جرم بودن حمل هرگونه سلاح سرد” تصویب این قانون را سبب کاهش خشونت رفتاری در جامعه به ویژه کاهش خشونت از سوی متخلفین ساخت و ساز و بساط گسترانی دانست که با سلاح سرد به ماموران انضباط شهری حمله ور می شوند.
وی گفت: یکی از موانع برقراری انضباط شهری در حوزه ساخت و ساز و رفع سد معبر توسل متخلفان به خشونت و استفاده از سلاح های سرد در مواجهه با نیروهای انضباط شهری شهرداری تهران است.
مدیرعامل شهربان شهرداری تهران افزود: جسارت قانون شکنان تا جایی است که تاکنون جمعی از نیروهای انضباط شهری که برای انجام وظیفه و اجرای قانون به ماموریت اعزام شده اند، مورد ضرب و شتم قرار گرفته و با سلاح های سرد متخلفین مجروح شده اند.
چیذری گفت : تصویب قانون جرم بودن حمل سلاح سرد و تعیین مجازات برای حاملین این سلاح ها، یکی از اقدامات ارزشمند نمایندگان مجلس است.
مدیرعامل شهربان خاطرنشان کرد: امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در راستای برقراری انضباط شهری و حفظ حقوق شهروندان ، قانون جرم بودن سد معبر را نیز به تصویب برسانند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی کلیات و جزئیات طرح الحاق دو تبصره به ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی که حمل سلاح سرد را جرم و تولید و عرضه آن را ممنوع می کند، تصویب کردند، براین اساس حمل سلاح سرد شامل قمه، شمشیر،‌ چاقوی ضامن دار، ساتور، قداره یا پنجه بوکس و نیز سایر ادواتی که صرفا در درگیری فیزیکی و ضرب و جرح کاربرد دارد جرم محسوب می شود.

دیدگاه کاربران