عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران :

کاهش هزینه های شهرداری تهران در مراسم اربعین با اعمال رویکرد اقتصاد مقاومتی

کد خبر: 79675
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۱۲ ب.ظ

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: با اعمال سیاست های مناسب در راستای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی، صرفه جویی های لازم در هزینه ها را شاهد هستیم.

به گزارش نداي مردم ، قدرت گودرزی در مراسم بدرقه کاروان اربعین معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: هر ساله با نزدیک شدن به اربعین حسینی موسم پیاده روی عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) به سمت کربلای معلی و نجف اشرف با شور و اشتیاق وصف ناپذیری برپا می شود. به همین منظور چند سالی است شهرداری تهران به منظور خدمات رسانی به زائرین، نسبت به برپایی موکب ها اقدام کرده است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با پرداختن به پشتیبانی از زائران با تهیه یک غذای ساده و آب آشامیدنی سالم، افزود: اعزام قریب به ۷۰۰ دستگاه اتوبوس به منظور جا به جایی زائران اربعین از مرزها به کشور عراق در دستور کار قرار گرفته است.

وی با تاکید بر کاهش هزینه ها در مراسم اربعین خاطرنشان کرد: در مراسم اربعین امسال با توجه به اقتصاد مقاومتی شاهد کاهش هزینه ها بوده ایم. علاوه بر اینکه سعی شده تا اجناس ارسالی با کیفیت به مراتب بهتری نسبت به سال گذشته در اختیار زائرین اباعبدالله الحسین(ع) در کربلای معلی و نجف اشرف قرار گیرد، رفت و برگشت نیروها و کارگران به صورت زمینی انجام شده تا صرفه جویی های لازم در هزینه ها را داشته باشیم.

گودرزی در خصوص اعزام ۲ گروه نیرو به کربلای معلی و نجف اشرف برای مراسم پیاده روی اربعین از طریق مرز مهران خاطر نشان کرد: گروه های ۴۰ نفره از مناطق مختلف شهر تهران از بوستان ولایت اعزام شدند. همچنین در مجموع ۲۱۰۰ نفر نیرو برای خدمات رسانی به زائران، پاکسازی، نظافت و رفت و روب این شهرها اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه در نهایت تمامی تجهیزات ۵ روز پس از مراسم اربعین حسینی به ایران بازگردانده می شوند، گفت: برپایی۱۷۰عدد چادر اسکان توسط سازمان بهشت زهرا(س) که در نهایت ۳۰هزار زائر اباعبدالله الحسین(ع) را در ۵ نقطه کربلا و یک نقطه در شهر نجف اسکان می دهند از جمله اقدامات شهرداری تهران در مراسم اربعین است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با بیان اینکه تجهیزات لازم از جمله وسایل گرم کننده مانند پتو، روشنایی، وسایل بهداشتی و… ارسال شده اند، تاکید کرد: این در حالیست که امسال افزایش ۱۰هزار نفری ظرفیت اسکان را نسبت به سال گذشته داشته ایم و امیدواریم امسال بهتر از سال های گذشته به زائران اربعین حسینی خدمات رسانی کنیم./ميزان

دیدگاه کاربران