عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون وزارت بهداشت:

شبکه بهداشت در همه شهرها به جز تهران تکمیل شد

کد خبر: 79679
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۱۵ ب.ظ

معاون بهداشت وزارت بهداشت، تکمیل شبکه بهداشتی درمانی در مناطق شهری و افزایش دسترسی مردم به خدمات را مهم‌ترین دستاوردهای حوزه بهداشت عنوان کرد.

به گزارش نداي مردم، دکتر علی اکبر سیاری در مراسم طرح تکمیل شبکه مراقبت‌های نوین سلامت در کلان شهرها که در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر درتمامی مناطق شهری و کلان شهرها به جز تهران زمینه دسترسی به خدمات فراهم و مردم از آن بهره مند شدند.

وی با تاکید بر اینکه در اجرای نظام مراقبت‌های نوین سلامت، تمامی گروه‌های سنی از خدمات خاص گروه خود بهره‌مند می‌شوند، ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته در حال حاضر پرونده الکترونیک سلامت در قالب سامانه‌های سیب و سینا در حال اجراست و تلاش می‌کنیم تا پایان دوره فعالیت دولت یازدهم تکمیل شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، توسعه فضای فیزیکی و ایجاد ۲هزار و ۴۰۰ پروژه بهداشتی را از دیگر اقدامات وزارت بهداشت در راستای بهبود وضعیت شبکه‌های بهداشتی و درمانی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر ۲هزار و ۵۰۰ پروژه بهداشتی در مناطق مختلف کشور در حال اجراست.

سیاری با تاکید بر اینکه بیماری‌های غیر واگیر مهم‌ترین عامل مرگ و میر در کشور به شمار می‌رود، افزود: در این راستا سند پیشگیری از بیماری‌های غیر واگیر تدوین شده و در چهار شهر کشور به صورت پایلوت به اجرا در آمده است و بزودی در سراسر کشور اجرایی خواهد شد.

وی، ایجاد نظام ارجاع را از برنامه‌های در دست اقدام وزارت بهداشت عنوان کرد و گفت: لازمه نظام ارجاع، اجرای برنامه پزشک خانواده در مناطق شهری است که امیدواریم با اقدمات انجام شده اجرای این برنامه‌ها نیز در کشور صورت گیرد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، ضمن قدردانی از حمایت‌های مقام معظم رهبری، دولت و وزیر بهداشت به حوزه بهداشت، بیان کرد: با توجهات و اعتباراتی که به حوزه بهداشت تعلق گرفت امروز شاهد افزایش دسترسی مردم به خدمات، ارتقای سلامت و افزایش طول عمر مردم هستیم.

بنابرگزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت بهداشت، سیاری با تاکید بر اینکه توجه به موضوع آسیب‌های اجتماعی همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ادامه داد: باید با توانمندسازی مردم و افزایش حمایت‌های مسئولان، نسبت به کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش کنیم.

وی به گسترش خدمات نوین سلامت در مناطق شهری و کلان شهرها به جز تهران نیز اشاره و تصریح کرد: امروز در تمامی شهرها و کلان شهرهای مشهد، تبریز، قم، اصفهان و کرج دسترسی به خدمات امکان پذیر شده است که جای قدردانی از مسئولان اجرای آن را دارد.

دیدگاه کاربران