عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردارکرج‌:

نیت شهرداری کرج برای تملک باغ سیب خیرخواهانه است

کد خبر: 79767
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

شهردارکرج‌ گفت: گنجینه‌هایی مثل باغ سیب نباید درمالکیت مادی شخصی حقیقی یا حقوقی باشند.

به گزارش نداي مردم، علی ترکاشوند اظهارکرد: باغ سیب بخشی از هویت کرج و نشانه‌ای از باغ شهر بودن این‌کلانشهر درگذشته است.
وی ادامه داد: گنجینه‌های ارزشمندی چون این باغ نباید در مالکیت مادی شخصی و با حقوقی باشند؛ چراکه متعلق به عموم مردم هستند.
وی اضافه‌کرد: نباید اجازه دهیم این‌گونه میراث دستخوش سودجویی‌ها و یا اختلاف نظر برخی‌ها شوند.
این مسئول ادامه داد: بدون شک اقدام به تفكیك یا تخریب یك باغ با ابعاد ۳۴۰ هكتار اقدامی نسنجیده و غیر كارشناسی به شمار می‌رود.
شهردارکرج با اشاره به نامه مقام معظم رهبری در خصوص حفظ باغ سیب کرج توضیح داد: رهبر معظم انقلاب سال گذشته در پاسخ به نامه مسئولان سازمان حفاظت محیط‌زیست خواستار همكاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با مدیریت شهری كرج برای حفظ باغ سیب مهرشهر شدند.
این مسئول ابرازکرد: درحال حاضر فضای تعاملی مناسبی بین مدیریت شهری و بنیاد مستضعفان شکل گرفته و امیدوارم نتیجه و خروجی نهایی آن موجب رضایت دوستداران محیط‌زیست شود.
وی اظهارکرد: نیت ما برای تملك اراضی باغ سیب و تحویل زمین معوض به بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی شفاف و خیرخواهانه و برای حفظ آن است و هیچ نیت سوئی در میان نیست و امیدوارم در آینده‌ای نزدیك این پرونده با مساعدت مسئولان ملی، استانی و شهری مختومه شود.
تركاشوند با اشاره به پیگیری واگذاری زمین معوض به بنیاد مستضعفان در ازای باغ سیب اظهارکرد: حفظ باغ سیب از ابتدا مورد تأكید مدیریت شهری كرج و استان قرار داشته و در همین زمینه استانداری و وزارت راه و شهرسازی موافقت خود را برای ارائه زمینی به عنوان معوض باغ سیب اعلام كرده‌اند.
وی با بیان این‌كه رئیس بنیاد مستضعفان نیز با این موضوع موافقت كرده است، گفت: این موضوع در سفر استانی رئیس جمهوری به البرز پیگیری خواهد شد./ايسنا

دیدگاه کاربران