عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد :

منازل مددجویان کمیته امداد بیمه می شود/ پرداخت کامل خسارت

کد خبر: 79778
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۱ ب.ظ

معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: منازل مسکونی تمامی مددجویان که مشتمل بر یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار می شوند، تحت پوشش بیمه حوادث غیرمترقبه و سوانح طبیعی قرار می گیرد.

به گزارش نداي مردم، فاطمه رهبر، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه با انعقاد این قرارداد از اول آبان ماه سال ۹۵ به مدت یک سال بیمه حوادث و سوانح نیز به دیگر خدمات ارائه شده کمیته امداد به مددجویان افزوده می شود، گفت: بر همین اساس منازل مسکونی تمامی مددجویان که مشتمل بر یک میلیون و ۷۵۰ هزار خانوار می شوند، تحت پوشش این بیمه قرار می گیرد.

وی بیان کرد: بر اساس این قرارداد منازل ۸۱۶ هزار و ۱۹۲ خانوار شهری و ۹۳۳ هزار و ۸۰۶ خانوار روستایی تحت حمایت بیمه می شود.

رهبر به تشریح میزان خسارت پرداختی به مددجویان این نهاد پرداخت و بیان کرد: میزان خسارت پرداختی به ازای هر ساختمان برای خانوار شهری ۳۵ میلیون تومان، ۲۰ میلیون تومان برای خانوارهای روستایی، ۱۵ میلیون تومان برای خسارت وارده به اسباب منزل در شهرها و در نهایت ۱۰ میلیون تومان برای خسارت وارده به اسباب منزل در روستاها برآورد شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد تصریح کرد: شرکت بیمه مذکور موظف است در صورت بروز حادثه تمامی مبلغ خسارت وارده را به کارشناسان مدیریت بحران که در هر منطقه و استان مشخص شده اند، پرداخت و آنها نسبت به بازتوانی خانوار آسیب دیده اقدامات لازم را انجام دهند.

سال گذشته یک میلیون و ۸۰۰ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد، ۷۰ میلیارد ریال برای بیمه حوادث گروهی منازل و لوازم زندگی دریافت کردند./مهر

دیدگاه کاربران