عضویت در خبرنامه الکترونیک
قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت :

استفاده برخی واحدهای عرضه کننده مواد غذایی از مواد غیر استاندارد

کد خبر: 79781
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۱۲ ب.ظ

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: با کارخانجات تولید کننده مواد غذایی تفاهم کردیم اما منکر استفاده برخی واحدهای عرضه کننده از تولیدات غیر استاندارد نمی شویم.

به گزارش نداي مردم، ناصر کلانتری قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت در نشست خبری که امروز در نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، حوزه بهداشت را قبل از طرح تحول سلامت دچار چالش خواند و گفت: معکوس شدن نسبت جمعیت روستایی به شهری در سال ۹۲ از چالشهای این حوزه محسوب میشود به طوری که این نسبت در سال ۹۲ ، ۷۰ درصد شهری، ۳۰ درصد روستایی بود از طرفی تغییر سیمای بیماری‌ها و اختصاص ۷۴ درصدی مرگ ومیر به بیماریهای غیر واگیر از دیگر چالشها بود.

وی تصریح کرد: بیماری‌هایی مانند آسم، چاقی، دیابت و بیماریهای قلبی گریبانگیر مهمترین سنین بازدهی اقتصادی جامع یعنی میان سالی است که حوادث و سوانح نیز به ویژه در این سنین به عنوان عارضه سنی شنیده می‌شود به طوری که ۹۵ درصد مرگ‌های کشور قبل از طرح تحول سلامت به خود اختصاص می‌داد.

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت اظهار داشت: چالش سوم ناکارآمدی واحدهای بهداشتی و درمانی از نقاط شهری بود که خدمات ارائه شده متعلق به بیماری های واگیر و محدود به واکسیناسیون و مراقبت از مادران باردار می شد، حاشیه نشینی نیز پدیده ای بود که از ایجاد ۳۰ سال میگذشت اکنون قریب به ۱۰ میلیون و ۳۰۰ نفر حاشیه نشین داریم که در گذشته از حداقل های زیر ساخت شهری و واحدهای ارائه دهنده خدمت بی بهره بودند.

کلانتری عنوان کرد: بی توجهی به ظرفیت های همکاری بین بخشی به عنوان مثال رعایت نکردن حداقل های بهداشت در فست فودها در شهری که رکورد دار استفاده از این مواد غذایی است از دیگر چالش های حوزه بهداشت بود بر همین اساس برنامه طرح تحول سلامت به اجرا درآمد و اولین گام آن راه اندازی، گسترش و فعال سازی شورای عالی امنیت غذا بود.

قائم مقام معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: کاهش نمک، چربی اشباع و شکر از محصولات کارخانه ای، احداث شبکه های اجتماعی، باز مهندسی نظام ارائه خدمات، پایگاه سلامت و مراکز جامع سلامت برای نقاط شهری و حاشیه شهر از اقدامات معاونت بهداشت محسوب میشود به طوری که اکنون به اعضای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر یک پایگاه سلامت، هر ۲۵ الی ۵۰ هزار نفر یک مرکز خدمات جامع سلامت، به اعضای هر ۲ هزار و ۵۰۰ الی ۳ هزار نفر یک مراقب سلامت به عنوان بهورز شهری و به اعضای دو الی ۴ پایگاه سلامت یک مرکز جامعه سلامت وجود دارد در این مراکز جامع سلامت پزشک ماما آزمایشگاه، کارشناس تغذیه ، کارشناس بهداشت روان و دندانپزشک فعالیت می کنند.

وی اقدامات روستایی حوزه بهداشت را این گونه توضیح داد: در سطح روستا سرانه ارتقا و ماندگاری پزشکان افزایش یافت قبل از طرح تحول سلامت قریب به ۴۰ درصد مراکز روستایی فاقد پزشک بودند اما اکنون تمام واحدها پزشک خانواده داشته و مراکز زیست آنها تعمیر و تجهیز شده اند.

کلانتری در پاسخ یکی از خبرنگاران مبنی بر چگونگی تغییر نظارت بر فست فودها پس از طرح تحول سلامت، گفت: در این خصوص اولین بخش آگاهی جامعه است و در طرح سلامت در سایه خود مراقبتی به آن پرداخته شده است از طرفی با کارخانه های تولید کننده برای افزایش درصد گوشت این محصولات و کاهش نمک و چربی اشباع آنها تفاهم کردیم اما منکر استفاده برخی واحدها از تولیدات غیر استاندارد نمی شویم.

وی افزود: ما نیز همچون مردم از تبلیغات کالاهای آسیب رسان گله‌مند هستیم چرا که همچون تبلیغ شیر خشک ها با تصاویر فرزندان سالم و زیبا در گذشته، این تبلیغات گمراه کننده هستند و باید مبتنی بر واقعیات و بر اساس قانون صورت گیرد./جوان

دیدگاه کاربران