عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس خانه کاریکاتور ایران :

برای برگزاری نمایشگاه “کاریکاتور هولوکاست” فعلا تصمیمی نداریم/رفتار ناشایست از غربی‌ها ببینم دوره سوم را با قدرت برگزار می‌کنیم

کد خبر: 79815
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۵۰ ق.ظ

رئیس خانه کاریکاتور ایران گفت: فعلا برای برگزاری دوره سوم نمایشگاه تصمیمی نداریم در صورتی که عملی ناشایست از سوی غرب ببینیم که نیازمند عکس العمل از سوی ما باشد با قدرتی چند برابر دوره سوم این نمایشگاه را برگزار خواهیم کرد.

به گزارش نداي مردم، مسعود شجاعی طباطبایی رئیس خانه کاریکاتور ایران گفت: اتفاقات بسیار خوب و مثبتی افتاده، از مهمترین اتفاقات اخیر می توان به برگزاری نمایشگاهی با عنوان “معضلات شهری و پسماند” اشاره کنم.

وی ادامه داد: این جشنواره نمایشگاهی در دو بخش مجزا برگزار خواهد شد. خوشبختانه استقبال بسیار خوبی صورت گرفته و از ۷۰ کشور جهان آثاری برای حضور در این نمایشگاه ارسال شده است.

این کاریکاتوریست کشور درباره سایر فعالیت های خانه کاریکاتور افزود: علاوه بر این اقدامات دوسالانه های کاریکاتور از سوی سازمان فرهنگی هنری،با موضوعاتی همچون هوای پاک، ترافیک و خط سفید رانندگی است که به شکل مجزا توسط خانه کاریکاتور برگزار می شود.

مدیر خانه کاریکاتور برگزاری جشنواره بین المللی “کاریکاتور هولوکاست” را پاسخی برای توهین های صورت گرفته از سوی دنیای غرب خواند و تصریح کرد: تا به حال دو دوره این نمایشگاه برگزار شده است. این نمایشگاه به صورت سالانه و یا با زمان بندی مشخصی صورت نمی پذیرد بلکه بسته به شرایط و موضوعیت حاکم در فضای بین الملل شکل می گیرد.

طباطبایی ادامه داد: نمایشگاه “کاریکاتور هولوکاست” در جواب هجمه ای است که غربی ها بر علیه “پیامبر اسلام(ص)” به راه می اندازند. به عنوان مثال اولین دوره از این جشنواره، رد جواب به اقدام توهین آمیز کاریکاتوریست دانمارکی اتفاق افتاد و دوره دوم در جواب به اقدامات موهن نشریه “شارلی ابدو” برپا شد.

مسئول گروه کاریکاتور حوزه هنری بازتاب نمایشگاه “کاریکاتور هولوکاست” را بسیار مثبت دانست و بیان کرد: خوشبختانه این نمایشگاه بازتاب های فراوانی داشته و در کشور های خارجی استقبال مناسبی از “کاریکاتور هولوکاست” شده است. اما از سویی مقامات غربی و صهیونیست ها هم بسیار از برگزاری چنین اتفاقی به خشم آمده اند.

وی مفهوم آزادی بیان در غرب را مفهومی دوگانه خواند و اشاره کرد: مفهوم آزادی بیان در غرب دوگانه است. از سویی توهین به پیامبران را مجاز می دانند و ایرادی نمی گیرند و از طرفی سخن گفتن در خصوص هولوکاست که جان مایه شکل گیری صهیونیست است را تقبیح می کنند.

طباطبایی درباره برگزاری دوره سوم این جشنواره خاطرنشان کرد: فعلا برای برگزاری دوره سوم نمایشگاه تصمیمی نداریم در صورتی که عملی ناشایست از سوی غرب و عوامل آنها اتفاق بیافتد که نیازمند عکس العمل از سوی ما باشد با قدرتی چند برابر دوره سوم این نمایشگاه را برگزار خواهیم کرد./ميزان

دیدگاه کاربران