عضویت در خبرنامه الکترونیک

مرد شماره سه داعش در موصل به هلاكت رسيد

کد خبر: 79836
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹ ب.ظ

فرمانده عملیات نینوا اعلام کرد که یکی از سرکرده‌های داعش در جریان عملیات آزادسازی منطقه حمام العلیل در جنوب موصل کشته شد.

نداي مردم – فرمانده عملیات نینوا اعلام کرد که یکی از سرکرده‌های داعش در جریان عملیات آزادسازی منطقه حمام العلیل در جنوب موصل کشته شد.

سرتیپ نجم عبدالله الجبوری به السومریه نیوز گفت: نیروهای پلیس فدرال در محور جنوب غرب موفق شدند روستاهای قبر العبد و العربید از توابع بخش حمام العلیل را در ادامه عملیات نظامی علیه تروریست ها آزاد کنند.

وی افزود: در عملیات آزادسازی این روستاها ابوحمزه الانصاری الجزائری، یکی از فرماندهان برجسته گروه تروریستی داعش در نینوا به هلاکت رسید.

الجبوری تأکید کرد که عملیات نظامی براساس برنامه از پیش تعیین شده توسط فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق همچنان با موفقیت در حال اجراست.

احمد جبوری، افسر فرماندهی عملیات نینوا وابسته به ارتش عراق نیز در تایید این خبر اظهار داشت: مرد شماره سه داعش در درگیری‌های مربوط به پاکسازی حمام العلیل در ۲۰ کیلومتری جنوب موصل کشته شد.

جبوری افزود: ابوحمزه المهاجر الانصاری بر عملیات در بخش جنوب موصل نظارت داشت که به دست نیروهای یگان ۱۵ در ارتش عراق کشته شد. وی در یکی از منازل این منطقه مخفی شده بود.

وی خاطرنشان کرد: الانصاری سومین فرد تحت پیگرد نیروهای عراقی و ائتلاف ضد داعش بود. او از تروریست‌های خارجی است.

بخش حمام العلیل در جنوب موصل از روز یکشنبه به طور کامل از وجود تروریست‌های داعش پاکسازی شده است.

عملیات آزادسازی موصل از حدود یک ماه اخیر تاکنون منجر به آزادسازی ده‌ها روستا و مناطق وسیعی در اطراف موصل شده و نیروهای عراقی به دروازه های این شهر رسیده‌اند.

دیدگاه کاربران