عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرتهران:

برگزاری پنجمین دوسالانه مجسمه های شهری با حضور ۵۰۰ هنرمند در پایتخت

کد خبر: 79862
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۹ ق.ظ

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران از برگزار پنجمین دوسالانه مجسمه های شهری با حضور ۵۰۰ هنرمند در پایتخت خبر داد.

به گزارش نداي مردم، عیسی علیزاده  با بیان اینکه سازمان زیباسازی ۴دوره دوسالانه مجسمه های شهری را با رویکرد آثار حجمی ویژه شهر تهران برگزار کرده است، گفت: امسال نیز پنجمین دوسالانه را با حضور ۵۰۰ هنرمند برگزار کردیم که از بین این افراد ۸۰ نفر انتخاب شدند.
وی با اشاره به آثار به نمایش گذاشته شده در این دوسالانه تصریح کرد: در طول این ۲ سال تا دوسالانه بعدی تعدادی از این آثار در سطح شهر به نمایش گذاشته می شود.
مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه ۲ قسمت به نمایشگاه امسال اختصاص یافته است،خاطر نشان کرد: یکی قسمت “یاد” که بزرگداشت، یاد و نکوداشت مجسمه سازانی بود ه است که آثار فاخری داشتند و در حال حاضر در بین ما نیستند. دوم اینکه آثار برگزیده دوسالانه هاست که به عبارت دیگر آثار ۴ دوره قبلی نیز به نمایش گذاشته شده است.
علیزاده با بیان اینکه این آثار در گالری فرهنگستان هنر به نمایش گذاشته می شود، گفت: تا یک هفته آینده دیدن این آثار برای عموم بازدیدکنندگان رایگان و آزاد خواهد بود. البته یک تفاوت امسال این بود که از هنرمندان خواسته بودیم که مکان اثری که ماکت آن را برای ما ارسال می کنند، خودشان معین کنند، صرف نظر از اینکه می توان در آن مکان کار شود یا خیر. به عبارت دیگر در خلق اثر توجه به مکانی که اثر خلق می شود، داشته باشیم.

دیدگاه کاربران