عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در البرز :

جمع‌آوری حجم زیادی از کالاهای قاچاق موجود در بازار البرز

کد خبر: 79879
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴ ق.ظ

دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز از جمع‌آوری حجم زیادی از کالاهای قاچاق موجود در بازار این استان خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علی‌اکبر زارعی‌نژاد اظهار داشت: با توجه به اینکه استان البرز در همجواری پایتخت قرار داشته و بخش مهمی از متخلفان اقتصادی به دنبال ورود کالای قاچاق و توزیع آن در بازار پایتخت هستند، باید از مسیرهای مواصلاتی البرز برای رسیدن به تهران استفاده کنند.

وی افزود: به همین دلیل تمرکز اصلی ستاد فوق و تمام دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضایی و دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله تعزیرات حکومتی، نظارت بر راه‌های برون‌شهری استان البرز و توقیف کالاهای قاچاقی است که به سمت پایتخت ترانزیت می‌شوند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا در استان البرز تصریح کرد: خوشبختانه تاکنون دستاوردهای بسیار خوبی اجرای طرح فوق داشته و با استقرار تیم‌های نامحسوس و رصد لحظه به لحظه محورهای مواصلاتی استان البرز، چندین قاچاقچی کلان و چندین محموله بزرگ کالای قاچاق کشف و ضبط شده است.

زارعی‌نژاد گفت: محصولات غذایی، آرایشی، تجهیزات الکترونیکی، موبایل و تبلت، وسائل برقی ازجمله انواع تلویزیون، وسائل لوکس مانند لوستر و حتی خودروهای لوکس از جمله مهمترین کالاهای قاچاق کشف شده در ماه‌های اخیر در استان البرز به شمار می‌آیند.

وی بیان داشت: باید به این نکته توجه داشت که تمرکز در راه‌های برون‌شهری البرز به معنی غفلت از انبارها و سوله‌های داخل استان و همچنین کالاهای توزیع شده در سطح بازار نیست.

دبیرکمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان البرز افزود: به همین دلیل به طور مرتب دستگاه‌های نظارتی و بازرسی به همراه تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی از جمله پلیس آگاهی، اتحادیه‌های اصناف و … از واحدهای صنفی در سطح استان البرز نیز بازدید می‌کنند.

زارعی‌نژاد ادامه داد: در هفته گذشته و طی این بازدیدها در مجموع بیش از یک میلیارد ریال کالای قاچاق از واحدهای صنفی کشف و ضبط شده و این طرح‌ها با جدیت ادامه پیدا می‌کند.

وی در پایان گفت: به طور قطع واحدهای صنفی که اقدام به عرضه کالاهای قاچاق می‌کنند، باید پاسخگوی اقدامات خود باشند و دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی، بازرسی، نظارتی و قضایی برخورد قاطع با آنها خواهند داشت./فارس

دیدگاه کاربران