عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل شرکت برق‌منطقه‌ای تهران :

ممنوعیت نصب شبکه‌های انتقال برق هوایی در تهران

کد خبر: 79906
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۷ ب.ظ

مدیرعامل شرکت برق‌منطقه‌ای تهران از تغییر شبکه‌های برق هوایی به زیرزمینی خبر داد و گفت: قرار بر این شده که از این به بعد هیچ شبکه هوایی راه‌اندازی نشود.

به گزارش نداي مردم، غلامرضا خوش‌خلق  با بیان اینکه شبکه‌ها در سه بخش توزیع، فوق‌توزیع و انتقال دسته‌بندی‌می‌شوند، اظهار کرد: در بخش فوق‌توزیع و انتقال با ایجاد تونل‌های شهری این‌کار تا حد زیادی پیش رفته است.

به‌گفته وی در بخش شبکه های توزیع تغییر شبکه هوایی به زیرزمینی نیاز به سرمایه و توسعه بیشتری نسبت به شبکه‌های هوایی دارد لذا در این قسمت به تدبیر بیشتری نیاز است.

مدیرعامل شرکت برق‌منطقه‌ای تهران با بیان اینکه سعی شده هیچ شبکه جدیدی دیگر به صورت هوایی احداث نشود، تاکید کرد:برای شبکه‌های موجود و تبدیل آن‌ها نیز تدابیری لحاظ شده است به‌طور مثال برای ایجاد طبقه دوم صدر که یک شبکه ۲۳۰ کیلوولت در آن‌جا داشتیم با ایجاد تونل شبکه به زیر تونل رفت.

خوش‌خلق ادامه داد: در حال حاضر برای برخی پست‌ها تونل‌هایی ایجاد شده و با انتقال شبکه از زیر تونل توانسته‌ایم کار را سامان دهیم البته برای انجام چنین کارهایی به کمک سازمان‌های دیگر همچون شهرداری نیازمندیم.

وی در خصوص هزینه‌های عملیاتی کردن انجام این کار، عنوان کرد: باتوجه به شرایط پروژه و میزان خط هزینه‌ها متفاوت است اما با در نظر گرفتن مزایای انجام این کار اجرای این پروژه در الویت قرار گرفته است./ايسنا

دیدگاه کاربران