عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار منطقه دو :

تجهیز ۱۸ سایت برفروبی در سطح منطقه ۲

کد خبر: 79999
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۰۵ ب.ظ

شهردار منطقه دو از راه اندازی و تجهیز ۱۸ پایگاه برف روبی درنقاط مختلف منطقه دو همزمان با فصل سرما خبر داد .

به گزارش نداي مردم،” عزیز اله نظری ” با اعلام این خبر گفت : با ورود به فصل سرما و نزول بارش‌ها و بروز برخی از مشکلات در سطح منطقه تمامی تمهیدات لازم برای ارائه خدمات به شهروندان اندیشیده شده و امسال با پیش‌بینی‌هایی که انجام داده‌ایم مشکلی برای ارائه خدمات در فصل زمستان نخواهیم داشت.
وی تأکید کرد: تجهیزات و نیروهای انسانی مورد نیاز که از قبل براورد گردیده بر اساس نیاز نواحی تأمین و توزیع گردیده است.
عزیز اله نظری از ایجاد ۱۸سایت برف روبی مجهز به امکانات مناسب و تجهیزات و خودروهای مورد نیاز برف روبی در سطح منطقه دو خبرداد و گفت: تعداد ۶ سایت بزرگراهی ، یک سایت مرکزی ، ۱۰ سایت در نواحی نه گانه و یک سایت برج میلاد و حدودا ۳۳۸ نفر نیروی انسانی خدمات رسان علاوه بر نیروی پیمانکاران خدمات شهری در روزهای برفی و زمستان و بارندگیها به شهروندان خدمات رسانی خواهند کرد.
به گفته وی خودروهای سنگین برای اجرای عملیات زمستانی آماده شده‌اند که این خودروها شامل ماشین آلات سنگین،نیمه سنگین و عملیاتی خدمات شهری نظیر گریدر، نمک‌پاش، لودر، تیغه برف روب، بیل مکانیکی، لجن‌کش و کامیون های کمپرسی، تانکر ضد یخ می باشند.
شهردار منطقه دو از نصب تعداد ۲۰۰ مخزن شن و نمک در معابر عمومی سطح منطقه خبر داد و با اشاره به شارژ این مخازن گفت: این مخازن شارژ و شن و نمک گذاری می‌شوند تا شهروندان در مواقع ضروری از آنها استفاده کنند.
وی از شهروندان خواست از این نمک داخل منزل استفاده نکنند چرا که نمک به دلیل خورندگی موزاییک منازل را از بین می‌برد.
وی در ادامه افزود : جلسات مستمر و دوره‌ای ستاد مدیریت عملیات زمستانی شهرداری منطقه دو با حضور مسئولان مرتبط و کنترل ماموریت‌ها اشاره و خاطر نشان کرد: تمامی تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز به منظور انجام عملیات‌های زمستانی در سطح منطقه آماده‌باش بوده و وظایف دستگاهها و ادارات تعیین تکلیف شده است.
وی از تهیه لیست نواحی و محلات اولویت‌دار خبرداد و گفت: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی و تسریع در عملیات برفروبی، برخی مکان‌های عمومی و مشخص از قبیل مدارس، مساجد، واحدهای تجاری، معابر اصلی و محل تردد اتوبوس و تاکسی و غیره مشخص شده و در اختیار عوامل اجرایی و نیروها قرار گرفته است.

دیدگاه کاربران