عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یازده تهران

کودکان محله های مرکزی تهران تئاتر و سرود ترافیکی اجرا می کنند

کد خبر: 80015
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۳۲ ب.ظ

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یازده تهران از برگزاری اولین دوره مسابقات «سفیران ترافیک» با هدف افزایش اعتماد به نفس و ذوق هنری دانش آموزان ۶تا ۱۲ سال در رشته های سرود و تئاترهای ترافیکی و هوای پاک خبر داد.

به گزارش نداي مردم، سجاد زارع صفت با اشاره به این که قرار شده این مسابقات در هفت منطقه شهر تهران برگزار شود؛ افزود: نحوه شرکت در مسابقه به این شکل است که موضوعات تئاتر و همچنین موسیقی باکلام و بی کلام به مدارس ارسال و براساس تعداد دانش آموزان و توانمندی‌های هر منطقه، این برنامه ها به صورت گروه های چند نفره و یا توسط همه دانش آموزان هر مدرسه اجرا می شود.
وی تصریح کرد: اجراهای دانش آموزان؛ توسط نمایندگانی از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نیز آموزش و پرورش داوری و آثار برتر در مراسم اختتامیه ای که دی ماه در هفته «هوای پاک» برگزار خواهد شد؛ با حضور مدیران شهری و پلیس راهنمایی و رانندگی منطقه یازده تقدیر می شوند.
او تعداد مدارس فعال منطقه که سفیر ترافیکی دارند را حدود۵۰ مورد عنوان کرد و ادامه داد: سفیران ترافیک؛ دانش آموزان علاقمندی هستند که آموزش های لازم در زمینه رعایت مسائل ترافیکی را به صورت دوره ای می بینند و آن را به سایر دانش آموزان و البته به خانواده و اطرافیان خود منتقل می کنند.
زارع صفت با تاکید بر این که در سال‌های اخیر؛ فرهنگ‌سازی در بین دانش‌آموزان نتایج مطلوب و قابل قبولی داشته و باعث شده آینده‌سازان کشور از سنین پایین، به رعایت قوانین و مقررات ترافیکی عادت کنند؛ تصریح کرد: در حال حاضر در مدارس منطقه یازده حدود ۵۰۰ سفیر ترافیکی فعال حضور دارد که پل ارتباطی میان مدیران شهری و پلیس با دانش آموزان هستند.

دیدگاه کاربران