عضویت در خبرنامه الکترونیک
استاندار تهران:

۱۰۰ هزار خودروی فرسوده در تهران تردد می‌کند/برنامه‌‌ای برای تعطیلی چند هفته‌ای مدارس نداریم

کد خبر: 80035
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۱ ق.ظ

استاندار تهران گفت: یکصد هزار خودروی فرسوده در تهران تردد می‌کند که باید از چرخه حمل و نقل خارج شود.

به گزارش نداي مردم، سید حسین هاشمی در جلسه اضطراری کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت: وضعیت فعلی آلودگی هوای پایتخت در شهرهای پیشرفته جهان همچون لندن نیز اتفاق می‌افتد و در آن شهر تردد خودروها را یک روز کاملاً متوقف کردند.

وی درباره مصوبات کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت: تمامی مقاطع مدارس ابتدایی استان تهران به غیر از شهرستان‌های دماوند، پردیس و فیروزکوه به دلیل تشدید آلودگی هوا تعطیل است و طرح زوج و فرد و ترافیک نیز تا ساعت ۱۹ تمدید شده است.

وی افزود: اگر فردا هوای تهران بهتر نشد دستگاه‌های ذیربط با جلسه و هماهنگی که با یکدیگر دارند در خصوص تصمیمات لازم برای کاهش آلودگی هوا اقدام کنند.

هاشمی تأکید کرد: پلیس راهور به شدت با خودروهایی که برخلاف قانون وارد زوج و فرد شده‌اند، برخورد کند.

وی یادآور شد: جلسات کمیته اضطرار آلودگی هوای شهر تهران در مواقعی که آلاینده‌ها افزایش یابد و در شرایط ناسالم قرار بگیریم تشکیل می‌شود.

با توجه به اینکه بنزین یورو ۴ در تهران توزیع می‌شود و سوخت صنایع به گاز تبدیل شده است شاهد کاهش آلاینده‌ها نسبت به سال‌های گذشته در تهران هستیم ولی اقدامات باید با سرعت بیشتری انجام شود.

استاندار تهران تاکید کرد: یکصد هزار خودروی فرسوده در تهران تردد می‌کند که باید از چرخه حمل و نقل خارج شود و این موضوع باید در اولویت قرار گیرد ولی از سوی دیگر امکانات نیز محدود است.

وی درباره تعطیلی چند هفتگی مدارس نیز اظهار داشت: برنامه‌ای برای تعطیلی چند هفته‌ای مدارس تهران نداریم.

دیدگاه کاربران