عضویت در خبرنامه الکترونیک
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران :

افزایش ۵ برابری کشفیات کالای قاچاق در پایتخت

کد خبر: 80041
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۹ ق.ظ

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از افزایش ۵۲۶ درصدی کشفیات کالای قاچاق در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش نداي مردم، علی‌اکبر پوراحمد نژاد در تشریح عملکرد دستگاه‌های مسئول در مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در ۶ ماهه نخست امسال اظهار داشت: خوشبختانه به دنبال همکاری اصناف، سازمان صنعت معدن و تلاش دستگاه‌های مسئول در امر مبارزه با قاچاق کالا و ارز، شاهد افزایش قابل توجه کشفیات کالای قاچاق در ۶ ماهه نخست امسال، به نسبت مدت مشابه سال قبل هستیم.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران افزود: آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد مجموع ارزش ریالی کشفیات کالاهای قاچاق به دست آمده در ۶ ماه نخست امسال در استان تهران نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۲۶ درصد رشد داشته است.

وی اضافه کرد: رشد بیش از ۵ برابری کشفیات به دست آمده در سطح عرضه در حالی رخ داد که در طول این مدت، ۱۸ درصد از بازرسی‌های انجام شده کاهش داشته و این نشانگر هدفمندتر شدن بازرسی‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز در استان تهران است.

پوراحمدنژاد با بیان اینکه بازرسی‌های ۶ ماه نخست امسال بیش از گذشته، واحدهای صنفی دارای سابقه تخلف را هدف گرفته بود گفت: به دنبال تلاش‌های انجام شده در این بخش، بیش از ۱۵۹ میلیارد تومان جریمه برای واحدهای متخلفی که مبادرت به عرضه کالای قاچاق می‌کردند تعیین شد که بخشی از این جرائم وصول شده است.

دبیرکمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران خاطرنشان کرد: به دنبال هدفمندتر شدن مبارزه در ۶ ماهه نخست امسال، شاهد کاهش ۲۶ درصدی پرونده‌های برائتی طی این مدت هستیم./تسنيم

دیدگاه کاربران