عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران:

شهرداری در پروژه‌های شهری به بحث آلودگی هوا اولویت دهد

کد خبر: 80062
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹ ق.ظ

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران بااشاره به آلودگی هوای تهران، از شهرداری خواست که در پروژه‌های شهری به بحث آلودگی هوا اولویت دهد.

به گزارش نداي مردم ،محمد حقانی  گفت: من نمی‌خواهم در مورد آلودگی هوا صحبت کنم اما در پروژه‌های شهرداری باید ضرورت و اولویت را نیز در نظر گرفت. من قبول دارم که بخش عمده هزینه اتوبوس و مترو را باید دولت بدهد و نداده‌ است، باید شهرداری نیز در پروژه‌های شهری به بحث آلودگی هوا اولویت دهد.

وی همچنین با اشاره به معضل سد معبر گفت: امروزه معضل سد معبر به مسئله کلان شهر بدل شده است.

وی با بیان اینکه جای سوال است که نواحی شهرداری‌ها با ظرفیت ۶۰ تا ۱۵۰ نیروی سد معبر چه عملکردی در راستای رفع این مشکل داشته‌اند گفت: شما می‌دانید که در بطن سد معبر، چه ناهنجاری‌های اجتماعی پنهان است و نباید با این مسئله را احساسی برخورد کرد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران اضافه کرد: بر اساس قانون باید با سد معبر برخورد کرد اما برخی با آن احساسی برخورد می‌کنند. چندی پیش در راستای درخواست مردم برای رفع سد معبر با شهرداری یکی از مناطق صحبت کردم اما شاهد بودیم که برخی دست فروشان علیه من جلوی شورا اعتراض کردند.

وی در خصوص پیدا نشدن پیکر زنی که هفته گذشته درون کانال آب افتاد، گفت: جلسه فوق العاده‌ای در این خصوص در سازمان مدیریت بحران تشکیل شد و جالب است بدانید که تا تقاطع رسالت – امام علی نیز جستجوها انجام شده و با اینکه در زیر گذرها ، ناهمواری وجود دارد و هر جسمی در آنها گیر می‌کند اما هنوز نتوانسته‌اند که پیکر این زن را پیدا کنند./ايسنا

دیدگاه کاربران