عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون محیط زیست استان تهران :

هفتمین روز متوالی آلودگی هوا در تهران

کد خبر: 80070
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲ ب.ظ

معاون محیط زیست استان تهران درباره آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران گفت: امروز سه‌شنبه در هفتمین روز متوالی پدیده وارونگی هوا قرار داریم؛ دستگاههای سنجش آلودگی در فرمانداری شهر ری عدد ۱۹۷ را نشان می‌دهد که حکایت از ناسالم بودن هوا برای تمامی افراد دارد.

به گزارش نداي مردم، محمد رستگاری اظهار کرد: امروز سه‌شنبه در هفتمین روز متوالی پدیده وارونگی هوا قرار داریم و ثبات ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون را شاهدیم.

وی افزود: تمهیدات اندیشیده شده از سوی کمیته کاهش آلودگی هوا موجب شده تا عدد شاخص ذرات معلق کمتر از ۲٫۵ میکرون از ۱۵۶ به ۱۴۵ کاهش یابد اما همچنان شاهد آلودگی هوا هستیم.

معاون پایش و نظارت محیط زیست استان تهران تصریح کرد:‌ در حال حاضر شاخصها نشان‌دهنده ناسالم بودن کیفیت هوا برای گروههای حساس، سالمندان و بیماران قلبی و ریوی است که امیدواریم در ساعتهای آتی شاهد بهبود وضعیت غلظت آلاینده‌ها باشیم.

رستگاری آلوده‌ترین منطقه استان تهران را شهر ری دانست و متذکر شد: دستگاههای سنجش آلودگی در فرمانداری شهرری عدد ۱۹۷ را نشان می‌دهد که حکایت از ناسالم بودن هوا برای تمامی افراد دارد.

وی به گروههای حساس، کودکان، افراد میانسال و بیماران قلبی توصیه کرد که از تردد غیرضروری در محلهای پرترافیک شهر و آلوده خودداری کنند.

تعطیلی مدارس ابتدایی مناطق ۱۹گانه تهران، لغو ورزش همگانی در پارکها و مجموعه‌های ورزشی شهر تهران، نظارت بر عدم به‌کارگیری اتوبوسهای دودزا، جلوگیری از روشن بودن اتوبوسهای متوقف در ترمینالها و جایگاههای اتوبوسرانی و ترمینالهای شهری و نظارت بر توقف جلوگیری از فعالیتهای عمرانی شهر تهران مؤثر بر تولید و افزایش آلودگی هوا از سوی شهرداری تهران بخشی از مصوبات کمیته کاهش آلودگی هوا بوده است./تسنيم

دیدگاه کاربران