عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی ستاد مرکزی اربعین :

زائرانی که روادید ندارند چه کنند؟

کد خبر: 80076
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸ ب.ظ

حمیدرضا گودرزی گفت: زائرانی که بدون روادید به مرز مهران مراجعه کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به کنسولگری‌های ایلام و کرمانشاه برای اخذ روادید عراق اقدام کنند.

به گزارش نداي مردم ، حمیدرضا گودرزی گفت: زائرانی که بدون ویزا به مرز مهران مراجعه کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به کنسولگری‌های ایلام و کرمانشاه، نسبت به اخذ ویزای کشور عراق اقدام کنند.

وی افزود: شایعه‌ای که یک سایت جعلی مبنی بر شکسته شدن گیت‌های عبوری مرز مهران و عبور افراد بدون مجوز از این مرز منتشر کرده است، جعلی و کذب است و عبور از این مرز، همچون سایر مرزهای خروجی، با حضور مقتدرانه نیروهای انتظامی و امنیتی هر ۲ کشور و با رعایت تمامی تشریفات قانونی انجام می‌شود.

گودرزی اظهار داشت: مرز مهران بسته نشده و فقط راه‌های مواصلاتی این مرز را به طور موقت بسته‌ایم.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین در تشریح آخرین اخبار مربوط به مرز مهران گفت: شب گذشته بیش از هزار و ۵۰۰ نفر از افرادی که ویزا نداشته و قصد عبور از مرز مهران را داشتند، به استان ایلام انتقال داده شدند.

وی با تاکید دوباره بر این نکته که زایران بدون داشتن گذرنامه و ویزا به مرزها مراجعه نکنند گفت: عبور بدون ویزا و گذرنامه از مرز غیر قانونی است و متخلفان توسط دولت عراق دستگیر و به زندان‌های آن کشور منتقل می‌شوند.

دیدگاه کاربران