عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران :

استفاده از ظرفیت مشارکت مردمی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی

کد خبر: 80087
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۲۲ ب.ظ

شاکری با بیان اینکه پیشنهاد می کنیم برای تامین منابع مالی حمل و نقل عمومی به مردم مراجعه کنند و اوراق مشارکت صادر شود، اظهار داشت: پروژه های BOT را راه اندازی و از ظرفیت مشارکت مردمی برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی استفاده شود

به گزارش نداي مردم، اقبال شاکری، در سیصد و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آلودگی هوای این شهر گفت: تهران به سختی نفس می کشد و آلودگی هوا به موضوع تکراری و حل نشدنی تهران تبدیل شده است.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تهران تابلو و نماد ملی کشور محسوب می شود، خاطرنشان کرد: حل معضل آلودگی هوا در پایتخت کارکرد ملی دارد بنابراین هرگونه کوتاهی در این زمینه به منزله ضعف مدیریت و ناکارآمدی محسوب می شود.

شاکری با بیان اینکه چه کسی باید در موضوع آلودگی هوا پاسخگوی مردم باشد، تصریح کرد: بر اساس گزارش بازرسی ۱۳ ارگان مسئول امور آلودگی هوا هستند در حالیکه متأسفانه در شرایط افزایش آلودگی هوا هیچ ارگانی پاسخگوی مردم نیست.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد آلودگی هوا از خودروها، موتورسیکلت ها و اتوبوس ها نشات گرفته است، اظهار داشت: این موضوع بیانگر آن است که قالب اقدامات واضح است اما نمی دانیم چرا هیچ ارگانی برای رفع این مشکل اقدام نمی کند.

رییس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه تولید موتورسیکلت های برقی نیز باید در اولویت قرار بگیرد، ادامه داد: ۱۰۰ واگن مترو، ۴ هزار اتوبوس، ۲۰ هزار خودروی جایگزین تاکسی های فرسوده برای کاهش آلودگی هوا نیاز است.

شاکری با بیان اینکه پیشنهاد می کنیم برای تامین منابع مالی حمل و نقل عمومی به مردم مراجعه کنند و اوراق مشارکت صادر شود، اظهار داشت: پروژه های BOT ( بخش خصوصی ) را راه اندازی کنند و آن گاه ببینند که مردم مثل همیشه در صحنه حضور می یابند و برای تجهیز، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مشارکت خواهند کرد.

شاکری خطاب به شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران باید فروش روزانه و هفتگی طرح ترافیک را قطع کند و بر روی اتوبوس ها، مینی بوس ها و تاکسی ها کاتالیست نصب کند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، تعطیل کردن مدارس را بی برنامه ترین کاری عنوان کرد که در روزهای آلوده انجام می شود و گفت: تعطیل کردن مدارس هیچ تاثیری در کاهش آلودگی هوای تهران ندارد و باعث بهم ریختگی و بی نظمی می شود.

دیدگاه کاربران