عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیرعامل اتحادیه سازمانهای حمل‌ونقل همگانی کشور :

خودروها نقش اساسی در آلودگی هوای شهر تهران دارند

کد خبر: 80119
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۹:۳۷ ق.ظ

مدیرعامل اتحادیه سازمانهای حمل‌ونقل همگانی کشور گفت: خودروها نقش اساسی در آلودگی هوای شهر تهران دارند و باید پلیس محدودیت‌های بیشتری اعمال کند.

به گزارش نداي مردم، سعید قیصر مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی کشور و دبیر اجرایی معاینه‌فنی خودروهای سبک  اظهار داشت: یکی از مشکلات پیش رو در بحث آلودگی هوا در این روزها تردد خودروهای فرسوده و آلاینده است که باید از تردد این وسایل در شهر ممانعت به عمل آورد.

وی در ادامه افزود: پلیس راهور می‌تواند با افزایش محدودیت‌های تردد در شهر مانع از تردد خودروهای فرسوده و دودزا شود.

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های حمل‌ونقل همگانی کشور گفت: هر چه سریعتر باید سن معافیت وسایل نقلیه از ۵ سال به ۲ سال کاهش یابد و این از الزامات است و این کاهش سن معافیت می‌تواند نقش بسزایی در کاهش آلودگی داشته باشد.

قیصر در ادامه اظهار داشت: این موضوع که خوردوهای تولیدی از زمان تولید تا ۶ سال نیازی به معاینه فنی ندارند مشکلاتی را ایجاد کرده است و امیدواریم هر چه زودتر این مصوبه کاهش سن معافیت از معاینه‌فنی به تصویب رسیده و اجرایی شود.

دبیر اجرایی معاینه فنی کشور در پایان گفت: در حال حاضر تعداد قابل توجهی خودروی فرسوده و فاقد معاینه‌فنی در شهر تهران آلودگی ایجاد می‌کنند که باید این خودروها متوقف شود.

دیدگاه کاربران