عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان تهران :

رایزنی با کارخانه‌های ایرانی برای ساخت ۶ اتوبوس گردشگری

کد خبر: 80151
تاریخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۱ ق.ظ

معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی استان تهران گفت: با کارخانه‌های ایرانی صحبت شده تا ۶ اتوبوس گردشگری دوطبقه برای استفاده در حوزه توریسم داخلی ساخته شود.

به گزارش نداي مردم، علی رفیعی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران گفت: یکی از مهمترین اتفاقات گردشگری تهران بررسی و شناسایی و اعلام تور دائمی شهر تهران است. یکی از مصوباتی که در دهمین جلسه کمیسیون امنیت گردشگران خرجی و مقصدهای گردشگری استان تهران بررسی شد پیشنهاد ایجاد رینگ دائمی یا تورهای تهران قدیم هست که با کمک بخش خصوصی و هتلها، شهرداری، راهنمایی و رانندگی، نیروی انتظامی، سپاه، اداره حمل و نقل پایانه ها و سایر دستگاهها اجرا می شود.

وی ادامه داد: برای راه‌اندازی تور دائمی ۱۲ ایستگاه مشخص شده و کار کارشناسی روی آن انجام می‌گیرد. همچنین قرار است بازدید مشترکی برای جانمایی ایستگاه‌ها انجام شود و اتوبوس دوطبقه گردشگری نیز برای این کار در نظر گرفته شود. این اتوبوس دو طبقه گردشگری در مسیر رینگ‌ها حرکت می‌کند و توسط بخش خصوصی خریداری شده است. با کارخانه های ایرانی رایزنی شده که ۶ دستگاه اتوبوس گردشگری در داخل همانند این اتوبوس تولید شود تا بتوان از آنها برای گردشگری شهر استفاده کرد.

رفیعی گفت: متولی برگزاری تورهای دائمی سازمان میراث فرهنگی است اما شهرداری تهران نیز همکاری می کند. برای ایجاد این ایستگاهها شهرداری تهران باید مساعدت کند.

وی همچنین درباره تعداد گردشگران خارجی شهر تهران نیز گفت: در سال ۹۴ حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار گردشگر خارجی به شهر تهران آمد که به‌صورت متوسط دو شب در تهران اقامت داشتند. بیشتر این گردشگران از حوزه اروپا، آسیا و خلیج فارس به تهران آمده بودند. ما پیش بینی می کنیم که این آمار برای سال ۹۵ با رشد ۱۲ تا ۱۵ درصدی رو به رو شود./مهر

دیدگاه کاربران