عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس پلیس راهور ناجا :

اقدامات پلیس برای بازگشت زائران از مرز مهران/ جلوگیری از ورود خودروها به شهر مهران

کد خبر: 80218
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به بسته شدن مرز مهران از سوی طرف عراقی گفت: هم اکنون پلیس در حال فراهم کردن شرایط برای ورود زائران به کشور و تسهیل در تردد آنها به سمت شهرهای مبدا است.

به گزارش نداي مردم،  سردار تقی مهری گفت: اکنون بار ترافیکی در شهر مهران و اطراف پارکینگ ها سنگین است ضمن اینکه ورود خودروها به محدوده شهری نیز همچنان ممنوع است.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس راهور و پلیس راه در معابر شهری، ورودی ها و خروجی های مهران مستقر و نسبت به هدایت و راهنمایی وسایل نقلیه اقدام می کنند، افزود: درخواست می کنیم مردم با ماموران پلیس برای تسهیل در ترددها همکاری کنند.

مهری تاکید کرد: با توجه به آغاز موجب بازگشت زائران از مرز مهران به داخل کشور، برنامه ریزی ها برای مهیا کردن شرایط مناسب در این بخش انجام شده تا در روند خروج آنها از مرز و شهر مهران تسهیل شود.

وی با تاکید بر اینکه جاده مهران – ایلام برای تسهیل در حرکت وسایل نقلیه زائران بازگشتی از عتبات عالیات یک طرفه شده است، یادآور شد: از خروجی های شهر ایلام اجازه حرکت در مسیر ایلام – مهران به خودروها داده نمی شود و کسانی که قصد عزیمت به مهران دارند باید از مسیر جایگزین ایلام – ملکشاهی – مهران تردد کنند.

به گفته وی، پلیس راه و راهنمایی و رانندگی استان های لرستان، کرمانشاه و مرکزی بدلیل بار سنگین و پر شدن ظرفیت مرز مهران از روز گذشته مانع حرکت خودروهای زائران به سمت این شهر می شوند و آنها را به مرزهای شلمچه و چذابه در استان خوزستان راهنمایی می کنند.

وی گفت: در جاده مهران – ایلام در برخی نقاط ترافیک سنگین ایجاد شده و حرکت خودروها با کندی انجام می شود که از رانندگان درخواست داریم با صبر و حوصله بیشتری در این مسیر رانندگی کرده از انجام حرکات خطرساز خودداری کرده با عوامل پلیس راه مستقر در مسیر همکاری کنند.

مهری اضافه کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اندیشیده شده ولی بدلیل افزایش حجم ترددها، زائران باید صبر و حوصله بخرج دهند زیرا جاده های ایلام ظرفیت و کشش این حجم خودرو را ندارد.

وی ادامه داد: تمام نیروهای نظامی و امنیتی همچنین امدادی، اورژانس، هلال احمر و دیگر نیروهای عملیاتی آمادگی لازم برای کمک به ایجاد تسهیل در بازگشت زائران را دارند.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: از زائران تقاضا می شود هنگام بازگشت مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت کنند و بدلیل خستگی سفر برای زود رسیدن خود و دیگران را خطر نیندازند، از سرعت و سبقت غیر مجاز بدلیل ناآشنایی با جاده خودداری کنند تا دچار حادثه ناگوار رانندگی نشوند.

دیدگاه کاربران