عضویت در خبرنامه الکترونیک
حضور موثر دولتمردان در سراسر کشور

پایان سفرهای پرثمر کاروان تدبیروامید با شروعی متفاوت/ سفر ۷۲ مدیر ارشد به نقاط مختلف در هفته گذشته

کد خبر: 80237
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰ ق.ظ

رئیس جمهوری هفته گذشته همزمان با پایان دور اول سفرهای استانی کاروان تدبیر و امید، دور جدیدی از سفرهای دولت یازدهم را با بهره برداری از طرح های صنعتی، اقتصادی خوزستان کلید زد و ۷۲ مدیر ارشد با حضور خود مشارکت در توسعه کشور را به نمایش گذاشتند.

به گزارش نداي مردم، در سفری که دکتر روحانی به خوزستان داشت و وزرای کشور، راه و شهرسازی، نفت و نیرو وی را همراهی می کردند از سه طرح توسعه در میدان های نفتی در غرب کارون، طرح آبرسانی به هفت شهر و ۵۰ روستا در استان، مرکز CTC راه آهن تهران- اهواز و پایانه مرزی شلمچه افتتاح و بهره برداری شد.
همچنین طرح های آزادگان شمالی، یاران شمالی و یادآوران در خوزستان با حضور رئیس جمهوری در میدان یادآوران به صورت رسمی به بهره برداری رسید.
با افتتاح این طرح ها تولید در میدان های غرب کارون به ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام در روز رسید.
در طرح آزادگان شمالی روزانه ۸۵ هزار بشکه نفت خام، در یاران شمالی روزانه ۳۵ هزار بشکه نفت خام و در مرحله نخست طرح یادآوران نیز روزانه ۱۳۵ هزار بشکه نفت خام تولید می شود که در مجموع ۲۵۵ هزار بشکه در روز است؛پیش از این تولید در میدان آزادگان جنوبی ۴۵ هزار بشکه نفت بود.
اما هفته گذشته کاروان تدبیر و امید در سفر به استان البرز به سی و سومین و دور اول سفرهای استانی دولت یازدهم پایان داد .
در سفر به استان البرز، محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی، سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسعودسلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات، رئیس جمهوری را همراهی می کردند.
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، معاون حقوقی رئیس جمهوری، معاون اجرائی رئیس جمهوری و رئیس دفتر رئیس جمهوری نیز از دیگر اعضای کاروان تدبیر و امید در سفر به استان البرز بودند.
سفرهای استانی دولت یازدهم دی ماه سال ۹۲ از استان خوزستان آغاز و آبان ۹۵ در استان البرز به پایان رسید .
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در استان البرز به مردم نوید داد که سفرهای استانی به شیوه ای دیگر از استان خوزستان آغاز شده و ادامه خواهد یافت.
سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به البرز اما با میزبانی شایسته مردم آغاز شد و با اتخاذ تصمیمات کم سابقه و تخصیص اعتبارات ویژه برای توسعه استان پایان یافت؛ اعتباراتی که حدود ۴ برابر سرجمع اعتبارات جاری و عمرانی استان در سال ۹۵ گزارش شده است.
اعتبارات سفر استانی رئیس جمهوری به استان البرز برای ۶۰ پروژه این استان ۹۹۵ میلیارد تومان بود که حدود ۴ برابر سرجمع اعتبارات جاری و عمرانی استان در سال ۹۵ محسوب می شود و می تواند گامی بلند برای استان نوپای البرز در مسیر حرکت به سمت رشد و توسعه باشد.
محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه، میزان اعتباراتی که در سفر رئیس جمهوری برای استان البرز تخصیص یافته را حدود ۱۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد.
از این میزان، یک هزار میلیارد ریال برای اجرای هشت پروژه دربخش عمران شهری، روستایی و صنعتی،۹۸۰ میلیارد ریال برای اتمام چهار پروژه در بخش کشاورزی، ۶۰میلیارد ریال برای محیط زیست، ۴۶۰ میلیارد ریال در بخش فرهنگی و یک هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال برای تکمیل هشت پروژه در بخش منابع آب است.
عمده این اعتبارات مربوط به بخش حمل و نقل برای اجرای ۹ پروژه است. به همین منظور در این بخش ۴ هزار و ۲۸۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده که با توجه به تاکید رئیس جمهوری برای اجرای هر چه سریعتر متر و یک هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال برای قطار شهری کرج اختصاص یافته است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه ادامه داد: همچنین در بخش بهداشت و درمان برای اجرای ۶طرح یک هزار و ۸۶۰ میلیارد ریال و بخش ورزش و جوانان ۱۲۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.
این اعتبارات به جز تسهیلات و اعتبارات داخلی دستگاه ها و سازمان ها است که در چارچوب سفر رئیس جمهوری باید سرمایه گذاری شود.
اعتبارات عمرانی استان البرز در سال جاری یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال است که نسبت به مدت سال قبل ۳۱ درصد افزایش یافته است.
سال گذشته اعتبارات عمرانی البرز ۹۶۴ میلیارد ریال بود.اگربه این رقم که برای اعتبارات عمرانی درنظر گرفته شده اعتبارات جاری را نیز که یک هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال است، اضافه کنیم، در مجموع کل بودجه سال جاری استان البرز به ۲ هزار و ۶۳۳ میلیارد ریال می رسد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در این خصوص گفت: اگر چه سازمان ها موظف هستند این اعتبارات را صددرصد تخصیص دهند، اما چون درکشور درچند ماه پایانی سال گذشته با توجه به افت قیمت نفت دچار افت قیمت نفت شدیم، اما استان البرز قبل ازاین سفر در آغاز این هفته بیش از۲هزار میلیارد ریال ازاعتبارات تخصیص یافته برخوردارشده است.
با اعتبارات اختصاص یافته استان البرز در مسیر رشد و توسعه حرکت پرشتابی را آغاز خواهد کرد و این تدبیری از دولت یازدهم است که امید البرزی ها را صدچندان کرده است.
همچنین در سفر کاروان تدبیر و امید به استان البرز تعدادی از وزیران کابینه رئیس جمهوری به نمایندگی از ایشان به شهرستان های استان البرز اعزام شدند و طرح های صنعتی، اقتصادی و تولیدی را به بهره برداری رساندند.
در این سفرها، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان فردیس، سید محمود علوی وزیر اطلاعات به شهرستان اشتهارد، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان به شهرستان طالقان و سید رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان نظرآباد و حجت الاسلام والمسلمین مجید انصاری معاون رئیس جمهوری به شهرستان ساوجبلاغ سفر کرد.
راه اندازی و بهره برداری از ۳ واحد تولیدی و صنعتی در زمینه پتروشیمی و صنایع دارویی در شهرک صنعتی اشتهار توسط معاون امور صنایع و اقتصادی صنعت ، معدن و تجارت با هزینه یک هزار و ۵۲۰ میلیارد ریال از محل تسهیلات بانکی و سرمایه بخش خصوصی که با بهره برداری از آن ۱۶۲ نفر مشغول بکار شدند ، راه اندازی واحد تولیدی نانوکاتالیست با حضورمحمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه گرمدره با سرمایه گذاری ۱۸۵ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۸۵ نفر و گشایش دو هتل درمنطقه گردشگری طالقان با حضور وزیر ورزش و جوانان از جمله طرح هایی بود که در این شهرها افتتاح شد.
افتتاح ۱۸ طرح کشاورزی با حضور معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی با صرف یکهزارو۱۱۰ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۷۷۷ نفر در استان ، گشایش فاز نخست پروژه تصفیه خانه فاضلاب شهر جدید هشتگرد با حضور معاون حقوقی رئیس جمهوری و همچنین راه اندازی طرح بزرگ آبیاری نوین کشاورزی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دیگر پروژه هایی بود که در استان البرز به بهره برداری رسید.
اختصاص ۱۰ هزار میلیارد اعتبار برای کمک به تکمیل واحدهای مسکن مهر به استان ، افتتاح ۵۰ پروژه و آغاز عملیات احداث ۲۱ طرح از طریق ویدئو کنفرانس توسط رئیس جمهوری و ۳۴۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات استان البرز از دستاوردهای دیگر این سفر یک روزه هیات دولت به کرج بود.
در ادامه سفرهای استانی و همزمان با سفر رئیس جمهوری به استانهای خوزستان و البرز، هفته گذشته ۷۲ نفر از معاونان رئیس جمهوری، وزیران و معاونان آنها برای بازدید و پیگیری روند پیشرفت طرح های اقتصادی ، عمرانی و سایر پروژه های در دست اقدام به دهها شهر و روستا سفر کردند.
دراین راستا معاون اول رئیس جمهوری در سفر ۲ روزه به استان کرمان سفر کرد.
سفر استانی اسحاق جهانگیری با همراهی وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، ورزش و جوانان، وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، انجام شد و در آن چند طرح بزرگ عمرانی، اقتصادی در شهرستان سیرجان افتتاح گردید.
افتتاح مجموعه ورزشی گل گهر سیرجان و بهره برداری از پروژه گندله سازی شماره ۲ مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر ار جمله این طرح ها بود.
اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح کارخانه گندله سازی شماره ۲ مجتمع معدنی و صنعتی گل گهر سیرجان
گفت : جامعه به شدت نیازمند ایجاد اشتغال است و ما باید به سرعت مشکلات معیشتی را برطرف کنیم. وی افزود: مناطق زیادی از کشور هستند که نیازمند اقدامات توسعه ای بیشتر و کارهای مهمی در زمینه توسعه هستند.
وی افزود: یکی از مهمترین اولویت های کشور، توسعه صنعتی و معدنی است زیرا در ایران انرژی و ذخایر معدنی زیادی وجود دارد و این پتانسیل ها در کنار نیروی انسانی تحصیلکرده و جوان می تواند در مسیر توسعه بسیار کارساز باشد.
جهانگیری گفت: می توان با اتکا به این موارد و با قدرت برنامه ریزی این بخش از صنعت کشور را به سطح بین المللی رساند و آن را به صنایع ارزی تبدیل کرد و به همین اتکا می گوییم که می توانیم اقتصاد کشور را بدون نفت اداره کنیم.
جهانگیری همچنین درنشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان درجیرفت گفت: اقتصاد مقاومتی نقشه راه دقیق مورد اتفاق برای پیشرفت اقتصاد کشور است و تقریبا همه صاحبنظران کشور این مورد را قبول و اعتقاد دارند که با اجرای این سیاست، اقتصاد کشور پیشرفت می کند.
رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: بین دستگاه های حاکمیتی نیز وحدتی به وجود آمده است که این فضا برای فعالان اقتصادی کشور یک فرصت طلایی محسوب می شود لذا فعالان بخش خصوصی از این فرصت باید استفاده کنند.
وی اظهار کرد: در زمینه اقتصاد مقاومتی سیاست ها ابلاغ شده و هیچ توضیحی را در رد این سیاست ها نمی پذیریم و هر کس واقعا فکر می کند نمی تواند سیاست ها را اجرا کند باید برود.
هفته گذشته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بازدید از مواکب و نظارت برعملکرد دستگاهها و روند ساخت زائرسرای بستان برای اسکان و خدمت رسانی به زائران حسینی در مرز چذابه به اهواز و پایانه مرزی مهران به ایلام سفر کرد.
سیدرضا صالحی امیری هدف از سفر خود به منطقه را عرض ادب و اخلاص و همچنین نظارت بر عملکرد دستگاه ها در مرز چذابه و مهران عنوان کرد و افزود: هویت، شرافت و دیانت این ملت مرهون خون سید الشهدا(ع) است.
وی افزود: فراتر از این حرکت، شور و شعور جدیدی اتفاق افتاده که در دنیای اسلام شکل گرفته است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیح داد: این حرکت میلیونی و جمعیت عظیمی که بزرگترین راهپیمایی دنیای امروز تلقی می شود به عشق و معرفت آقا اباعبدالله شکل گرفته و حرکتی کاملا مردمی است.
وی با اشاره به برپایی ۲۰۰ موکب در مرز چذابه بیان کرد: مردم بستان، سوسنگرد، حمیدیه و همه خوزستان در تلاش هستند تا زائران با کمترین مشکل راهی کربلا شوند.
وی ادامه داد: در حوزه فرهنگ دینی ما مقوله عاشورا تا اربعین به عنوان یک نقطه عطف تاریخی است که باید یک بار دیگر همه هنرمندان و اصحاب فرهنگ و هنر از نو آن را مطالعه و در مجموعه تحولات و تصمیمات خود آن را دخیل کنند.
اما در هفته گذشته وزیر صنعت ، معدت و تجارت به رشت سفر کرد ومعاون امور تعاون وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به چابهار، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شهرری ، معاون امورفرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به مشهد و کرمان، معاون توسعه منابع مالی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان به گرگان و معاون پرستاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی نیز به شهرکرد سفر داشت.
مردم شهرهای یاسوج، یزد، اراک، مهاباد، قم، کیش، بجنورد، تبریز، ساری ، رشت و کاشان نیز به ترتیب میزبان معاون بررسی های استراتژیک امنیت ملی وزارت اطلاعات، وزیر دادگستری و معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارتخانه، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری کشور، قائم مقام وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور تولید، قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور ، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ، معاون حقوقی ، امور مجلس و هماهنگی های امور استان های وزارت ورزش و جوانان ، معاون رئیس جمهوری و معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، معاون طب سنتی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ، معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصاد و دارایی بودند.
مردم استان ایلام نیز در هفته گذشته میزبان قائم مقام وزیر نیرو بودند و مردم بجنورد نیز از معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استقبال کردند و مردم انزلی از وزیر صنعت ، معدن و تجارت و اهوازی ها نیز از معاون پارلمانی رئیس جمهوری میزبانی کردند.
شیراز هفته گذشته مقصد معاون حمل و نقل و برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی بود و معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی و معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی به دزفول سفر کردند و معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز به لاهیجان و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز به کیش سفر داشت .
هفته گذشته وزیر دادگستری و معاون وزارتخانه به یزد سفر کردند و آبادان ، ایلام و چذابه نیز مقصد حجت الاسلام سید محمود علوی وزیر اطلاعات بود .
وزیر اطلاعات روز پنجشنبه در سفر به استان خوزستان با حضور در مرز شلمچه از موکب های خدمات رسانی و روند تردد زائران از این مرز به عتبات عالیات دیدن کرد.
سید محمود علوی با حضور در مرز مهران نیز از موکب های خدمات رسان و روند بازگشت زائران به کشور بازدید کرد.
معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز هفته گذشته به قم سفر کرد و وزیر جهاد کشاورزی به سبزوار ،معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به کاشان ،معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به بندرعباس ، معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به انزلی ،معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه به رشت و قزوین ،معاون حقوقی رئیس جمهوری به شهرری ،معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه به کیش ، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشوربه قزوین و معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز به ارومیه سفر داشت.
هفته گذشته مرکز خدمات جامع سلامت نخل تقی در شهرستان عسلویه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بهره‌برداری رسید.
مرکز جامع سلامت شهر نخل تقی با زیربنای۸۰۸ مترمربع و اعتبار ۲۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی‌ استان و همکاری خیران ساخت و تجهیز شده است.
شهرستان عسلویه دارای سه مرکز بهداشتی روستایی و دو مرکز بهداشتی شهری است که به صورت شبانه روزی به بیماران خدمات ارائه می دهد و مهمترین دستاورد دولت تدبیر و امید طرح تحول سلامت در این منطقه است.
یکی از برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت در بخش بهداشت نیز احداث و تعمیر اساسی خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت است که در این زمینه خانه‌های بهداشت با قدمت ۲۵ سال غیر قابل تعمیر، بازسازی می‌شود.
خانه بهداشت نخل تقی با توجه به قدمت بیش از ۲۵ سال و غیر قابل تعمیر بودن آن در راستای طرح تحول نظام سلامت در استان بوشهر، تخریب و بازسازی شد.
همچنین وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی که برای بازدید و بهره برداری از چند پروژه سفر ۲ روزه به استان بوشهر را از عسلویه آغاز کرد در آئینی بهره برداری از طرح توسعه ای و ساختمان اورژانس بیمارستان کنگان استان بوشهر را کلید زد.
با افتتاح ساختمان اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) در مجموع سه هزار مترمربع به زیرساختهای درمانی این بیمارستان اضافه شد.
برای اجرای این طرح ۲۲۰میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارهای سفر رهبر معظم انقلاب و کمک وزارت نفت هزینه شده است.
با توسعه این بخش از زیر ساخت‌های بیمارستان امام خمینی(ره) کنگان، ۷۲ تخت به مجموع تخت‌های این بیمارستان افزوده شده است./ايرنا

دیدگاه کاربران