عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران :

۴۵ درصد خودروهای تهران سهم عمده ای در افزایش آلودگی هوا دارند / باید به سرعت کاهش سن معاینه فنی اجرایی شود

کد خبر: 80245
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹ ب.ظ

مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران اعلام کرد: در حال حاضر سه میلیون و٨٠٠ هزار خودرو در تهران تردد می کنند که در این میان یک میلیون و٨٠٠ هزار خودرو عمر بالای ٥ سال دارند که حدود ٤٥ درصد ازخودروها را شامل می شوند و این خودروها سهم عمده ای در آلودگی دارند

به گزارش نداي مردم، سید نواب حسینی منش تاکید کرد: اگر بحث معاینه فنی در دوره زمانی دو یا سه ساله تاثیر خود را بر آلودگی هوا نشان ندهد، مردم اعتقاد خود را به تاثیر معاینه فنی خودروها بر سلامت هوا از دست می دهند.
حسینی منش با اشاره به کاهش مراجعات به مراکز معاینه فنی در هفته های اخیر گفت: با تلاش همکاران ما در شهرداری تهران و وزرات کشور، بیش از ٩٠ درصد خودروهای واجد شرایط به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده و موفق به دریافت معاینه فنی شده اند.
وی افزود:در شرایط فعلی از ازدحام روزهای نخست به مراکز معابنه فنی کاسته شده است ، بنابراین شیفت دوم برخی مراکز معاینه فنی بسیار خلوت شده و امکان لغو شیفت دوم برخی مراکز معاینه فنی وجود دارد .
حسینی منش با تاکید بر اجرای طرح کاهش و ارتباط آن با موضوع معاینه فنی خودروها گفت :در طرح کاهش تلاش ما این است که خودروها بر اساس میزان آلایندگی درشهر تردد کنند .
وی با انتقاد از افزایش سن معاینه فنی گفت :برای تاثیر بحث معاینه فنی باید به سرعت کاهش سن معاینه فنی را اجرایی کنیم زیرا خودرویی که بیش از دو سال بدون داشتن معاینه فنی در شهر تردد می کند،آلودگی تولید می کنند.
به گفته مدیر عامل ستاد معاینه فنی اگر نظارت و سخت گیری بر تداوم اجرای معاینه فنی خودروهای تهران وجود نداشته باشد و این طرح ناقص اجرا شود،معضل آلودگی هوای تهران پا برجا خواهد ماند.

دیدگاه کاربران