عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین :

مراجعه بیش از ۳۲۴ هزار زائر به مراکز بهداشتی و درمانی

کد خبر: 80255
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۹ ب.ظ

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین از مراجعه بیش از ۳۲۴ هزار زائر اربعین در مرزهای مهران، چزابه و شلمچه به مراکز بهداشت و درمان مراجعه کردند.

به گزارش نداي مردم،  پیرحسین کولیوند رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی کشور با اشاره به استقرار نیروهای بهداشت و درمان در سه مرز: مهران، چزابه و شلمچه اظهار کرد: تا کنون ۳۲۴ هزار و ۳۷۴ نفر از زائران اربعین به نیروها و مراکز بهداشت و درمان مراجعه کرده‌اند.

وی افزود: ۲۱ هزار و ۴۱۵ نفر از زائران به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، همچنین ۱۰۴ هزار و ۹۵۹ مراجعه از طرف زائران به مرکز ۱۱۵ داشته‌ایم.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: از این تعداد مراجعه کننده ۲۱۵ هزار و ۲۹۹ نفر مرد و ۱۰۹ هزار و ۷۵ نفر زن بوده‌اند.

وی بیان کرد: ۳۱۳ هزار و ۴۲۳ زائر به دلیل مشکلات داخلی، ۱۰ هزار و ۵۶۶ زائر به دلیل تروما به مراکز مراجعه کرده‌اند.

کولیوند با بیان اینکه ۳۲۱ هزار و ۴۷۷ نفر از زوار اربعین درمان و ترخیص شده اند، یادآور شد: دو هزار و ۸۶۴ نفر از زائران نیز در مراکز درمانی بستری شده‌اند.

کولیوند اظهار داشت: امروز ۲۰ بیمار از عراق وارد کشور شدند و توسط کمیته بهداشت و درمان اربعین در بیمارستان‌ها بستری شدند.

وی با بیان اینکه این بیماران و مصدومان از استان ها و شهرهای همدان، اصفهان، تهران، سبزوار،قم، ایلام و فسا هستند، افزود: بیماران از طریق مرز مهران وارد کشور شده‌اند.

رئیس کمیته بهداشت و درمان اربعین عنوان کرد: این بیماران که توسط اورژانس به بیمارستان امام حسین(ع) مهران منتقل شده اند در صورت نیاز به بیمارستان های شهر ایلام منتقل می شوند.

دیدگاه کاربران