عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس شورای شهر تهران :

روند خروج خودروهای فرسوده در مقابل شماره گذاری خودرو جدید کند است

کد خبر: 80270
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۲:۰۷ ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با ابراز گلایه از اینکه خروج خودروهای فرسوده روند کندی دارد ،اظهار کرد: اگرچه نمره گذاری خودرو جدید در مقابل خروج خودرو فرسوده در شورای دوم و سوم به دولت ارائه شد، اما دولت به بهانه عملی نبودن، آن را اجرا نکرد.

به گزارش نداي مردم، مهدی چمران افزود: متاسفانه این امر اجرایی نشد و این در حالی است که امروز دولت به این نتیجه رسیده است که این مهم باید در دستور کار قرار بگیرد.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر برنامه ای برای خودروهایی که شماره می شوند گذاشته شده تا در مقابل شماره گذاری هر خودرو، یک خودرو اسقاطی از رده خارج شود، عنوان کرد: اگر چه این مهم چندی است که اجرایی می شود اما این امر به کندی پیش می رود.
چمران اضافه کرد: این مسئله در حالی است که در دیگر کشورها تصمیم خروج خودروهای فرسوده به سرعت اجرایی می شود.
وی ادامه داد: به طور قطع در تهران هم می توانیم این امر را به سرعت اجرایی کنیم زیرا که در غیر این صورت آلودگی هوا ادامه پیدا می کند و مرگ تدریجی شهروندان را مشاهده می کنیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: با اجرایی شدن این مهم می توانیم از ترددهای داخل شهر بکاهیم و در نتیجه آلودگی هوا نیز کاهش می یابد.
چمران خاطر نشان کرد: امیدوارم دولت و مجلس توجه بیشتری در این رابطه انجام دهند و اقدامات لازم را انجام دهند تا کاهش آلودگی هوا را شاهد باشیم.
رئیس شورای اسلامی شهر تهران همچنین به فاصله حرکت های قطارها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر زمان و فاصله حرکت قطارها بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه است که می توانیم آن را به سه دقیقه برسانند و این به معنای حمل مسافر تا ۵ برابر است.

دیدگاه کاربران