عضویت در خبرنامه الکترونیک
کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت

سفر وزیر بهداشت به چین

کد خبر: 80306
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۳۷ ق.ظ

دکترهاشمی برای شرکت در نهمین کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت که از سه شنبه به مدت سه روز برگزار می شود، به شانگهای چین سفر کرده است.

به گزارش نداي مردم، دکترسیدحسن هاشمی برای شرکت در نهمین کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت که از سه شنبه به مدت سه روز برگزار می شود، به شانگهای چین سفر کرده است.
بازدید از پروژه های سلامت محور کشور چین از جمله بیمارستان ۱۲۰۰ تختخوابی شهر سوجو، بازدید از شهرک دارویی ژیانگ جیانگ و سیستم فناوری سلامت آی تی در شانگهای از برنامه های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در شانگهای عنوان شده است.
همچنین دیدار و گفتگو با وزیر بهداشت چین در باره توسعه مناسبات به ویژه در زمینه بهداشت و درمان و مسائل پیرامونی در این زمینه، از دیگر برنامه های دکتر هاشمی در شانگهای خواهد بود.
نهمین کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت، با شعار «ارتقاء سلامت در اهداف توسعه پایدار، سلامت برای همه و همه برای سلامت» و برای اقدام در تمامی بخش ها، تحرک اجتماعی و سواد سلامت برگزار می شود.
کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت به میزبانی مشترک سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت چین برگزار خواهد شد و ۶۰ وزیربهداشت از کشورهای مختلف حضور خواهند داشت.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان قرار است سه شنبه و در پنل هفتم با موضوع حذف گرسنگی با تسریع در تحقق هدف دوم اهداف توسعه پایدار از طریق تقویت مدیریت خوب نظام سلامت با اقدام همه بخش هی دولتی، سخنرانی خواهد کرد.
سلامت از جمله مسائل محوری در دستور کار توسعه پایدار در سال ۲۰۳۰ میلادی است بنابر این ارتقاء سلامت مرکز تبادل در زمینه اهداف توسعه پایدار خواهد بود که نشانگر اهمیت برگزاری این کنفرانس محسوب می شود.
این کنفرانس با توجه به پیوندهای ناگسستنی سلامت و اهداف توسعه پایدار، مسیر جدیدی را برای ۱۵ سال آینده با هدف انگیزه بخشی به دولت های ملی، رهبران و مدیران شهری و سایر ذینفعان ترسیم خواهد کرد به همین علت ، نقش پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در دستیابی به اهداف توسعه پایدار، بسیار مهم بوده و دستیابی به آن نیز مستلزم همکاری بین بخشی و نهادهای دولتی و غیردولتی است.
نهمین کنفرانس جهانی ارتقاء سلامت با حضور ۷۵۰ نفر از وزرای بهداشت، کشاورزی، توسعه، دارائی، امورخارجه، برنامه ریزی و تجارت برخی کشورها و نیز تصمیم سازان سیاست عمومی و کارشناسان ارتقاء سلامت از سراسر جهان برگزار می شود.
وزرای بهداشت جمهوری اسلامی ایران، فنلاند، معاون وزیر بهداشت برزیل، دبیر دولت کنیا و همچنین تنی چند از مقامات ارشد چینی در پنل ۷ شرکت و سخنرانی خواهند کرد.
همچنین در نظر است در حاشیه کنفرانس، وزیر بهداشت کشورمان با برخی از وزرای شرکت کننده دیدار و گفتگو کند.
با توجه به اینکه نظام سلامت شانگهای، یکی از نظام های پیشرفته در نوع خود است، بازدید از آن یکی از برنامه های وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در شانگهای خواهد بود.

دیدگاه کاربران