عضویت در خبرنامه الکترونیک
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران:

گویا دولت غافلگیر شده است/اقدامات قابل توجه شهرداری پایتخت مبنای خدمات رسانی در اربعین های بعدی شود

کد خبر: 80324
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲ ق.ظ

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با تاکید براینکه باید اقدامات قابل توجه شهرداری پایتخت در کربلا و نجف مستند سازی شود، گفت: حجم زائران در مراسم اربعین بسیار بالاست و هر قدر هم تلاش شود پاسخگوی همه نیازها نخواهد بود.

به گزارش نداي مردم،رحمت الله حافظی با حضور در شهر کربلا ضمن بازید از نحوه خدمات رسانی شهرداری پایتخت به زائران حسینی در جمع خبرنگاران گفت: هم اکنون مشکلاتی در راه خدمت رسانی به زائران وجود دارد اما نسبت به سال های گذشته اقدامات شهرداری تهران قابل توجه بوده است.
وی با اشاره به اینکه تجربه مدیران شهری تهران برای خدمات رسانی بهتر به زائران به نسبت سال های گذشته بیشتر شده است، افزود: امسال نیز حضور شهرداری تهران در شهرهای نجف و کربلا بیشتر به چشم می آید.
حافظی تاکید کرد: امیدواریم که بتوانند اقدامات انجام شده را مستندسازی کنند تا مبنایی برای ارتقاء سطح خدمات در سال های آینده باشد.
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نسبت به سال های قبل اقدامات صورت گرفته بسیار بهتر شده، ادامه داد: تراکم جمعیت در این مراسم دینی و فرهنگی بسیار بالاست.
وی در خصوص اقدامات دولت برای بهتر برگزار شدن مراسم اربعین حسینی نیز اظهار داشت: احساس می شود دولت انتظار چنین حجم عظیم استقبال کننده از مراسم اربعین حسینی را نداشت و به نظر این طور می آید که غافلگیر شده است.
حافظی خاطرنشان کرد: باید حداقل معابر متعددی را برای عبور از مرز داشته باشیم تا تمرکز ایجاد نشود؛ زیرا هم پاسخگویی لازمه آن خواهد بود و هم تامین نیازها دچار مشکلات می شود.
وی عنوان کرد:امیدواریم این اتفاق امسال تجربه ای برای دولت باشد و امکانات مناسبی را برای سال های آتی پیش بینی کند.
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران با توجه به مشکلات زیرساختی در شهرهای نجف و کربلا، اظهار داشت: امسال نسبت به سال گذشته تغییری در برنامه های شهرداری تهران داشتیم و در همین راستا منابع شهرداری برای تامین زیرساخت های لازم در راستای بهداشت عمومی (تهیه حمام و سرویس های بهداشتی ) متمرکز شدند که از این اقدام کار بسیار با ارزشی است و امیدواریم این کار برای سال های آینده بهتر نیز شود.

دیدگاه کاربران