عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی :

فتنه گران با برپایی میتینگ سیاسی در روز اربعین به دنبال حاشیه سازی در آستانه انتخابات بودند/ اهانت مطهری به ساحت مقدس امام رضا (ع) برای التهاب آفرینی در مشهد بود

کد خبر: 80358
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۱۵ ب.ظ

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: چرا با وجود اهانت مطهری نسبت به ساحت مقدس امام رضا (ع) باید وی در چنین روزی و برای التهاب آفرینی و میتینگ سیاسی به این شهر مقدس بیاید؟

به گزارش نداي مردم، کریمی قدوسی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص لغو میتینگ سیاسی مطهری به خبرنگار عطارنیوز گفت: اقداماتی که آقای مطهری در تحریم احساسات دینی و ملی مردم انجام می دهد جای تأمل دارد، در روز اربعین که تمام مردم در حال عزاداری و حرکت به سوی حرم مطهر امام رضا(ع) هستند، فضای فرهنگی کشور انقلابی و مذهبی است در چنین روزی جریان فتنه خراسان که در میان آنها چند تن از محکومین زندان نفاق هم حضور دارند برنامه ریزی جهت برگزاری یک میتینگ سیاسی را انجام می دهند.

وی ادامه داد: این فتنه گران با برپایی میتینگ سیاسی قصد ایجاد التهاب در شهر مشهد مقدس و ارتباط دادن به مسائل کل کشور را داشتند که نشأت گرفته از اتاق فکر طراحی برای حاشیه سازی انتخابات آتی است که خودشان در این جلسه تصمیم می گیرند که مردم برای اینکه پاسخی از ما در خصوص ناتوانی حل مشکلات اقتصادی نخواهند باید به مسائل حاشیه ای بپردازیم تا سرپوشی بر مشکلات بگذاریم.

قدوسی گفت: کردانندگان این میتینگ افراد مشخصی هستند، ابتدا دادستانی با آنان تماس می گیرد که این جلسه با حاشیه هایی همراه می شود و به آقای مطهری هم اطلاع می دهند که حرمت شما در این جلسه حفظ نمی شود و می خواهند که ضمانت کنند که این جلسه حاشیه ای را در پی نخواهد داشت که با مخالفت آنها روبرو می شود.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی برای پیش گیری از فتنه۸۸ در عزای حسینی، دادستانی برای پیش گیری از جرم ورود پیدا می کند و سالن رازی را برای پیش گیری از جرم پلمپ می کند تا جلسه برگزار نشود.

قدوسی گفت: این افراد به دلیل پلمپ سالن رازی به جایی دیگر نقل مکان می کنند، در آنجا حالت پیاده روی و میتینگ برگزار می کنند و در سر درب این سالن عکس یکی از سران فتنه را بزرگ نصب می کنند که نصب این عکس ها یک جرم آشکار است و باز برای جلوگیری از اغتشاش دادستانی دستور پلمپ آنجا را هم صادر می کند.

وی ادامه داد: این افراد مجدد برای تجمع به یک مکان دیگر که برای نهار پیش بینی پذیرایی از ۸۰۰نفر را تدارک دیده بودند انتقال پیدا می کنند، از هر شهرستانی چند نفر را به مشهد آوردند تا یک کار سازمان دهی شده در روز اربعین برای ایجاد یک التهابی و حاشیه سازی ایجاد کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: یکی از وظایف دادستانی پیش گیری از جرم است، اگر این کار را دادستانی نمی کرد و حوادثی مانند فتنه۸۸اتفاق می افتاد اولین جایی که مقصر شناخته می شد دستگاه قضایی بود و مؤمنین از دستگاه قضایی سوال می کردند که چرا کاری نکردید؟

وی ادامه داد: از دستگاه قضایی به خاطره اقدام قانونی و به موقع سپاس گزاریم، روش آقای مطهری همین است که برخورد با خود را برخورد با کل نظام مطرح می کند، در حالی که در این دولت در خصوص خود بنده و امثال بنده به مکررات سخنرانی های ما ر در دانشگاه های سطح کشور لغو کردند.

قدوسی گفت: در چند وقت اخیر برای سخنرانی به شهری رفته بودم که متوجه شدم برای لغو سخنرانی بنده شورای تأمین آن شهر تشکیل جلسه برای ممانعت از سخنرانی بنده داده است، دستور دولت ممانعت از سخنرانی بنده و امثال بنده است تا مانع روشنگری ما شوند.

وی افزود: آقای مطهری که همه امکانات برای وی آن هم در روز اربعین فراهم است و با آن مواضعی که وی با حریم اولیاء خدا و امام رضا (ع) اهانت کرده است باید در چنین روزی و برای التهاب آفرینی به این شهر مقدس بیاید؟ دستگاه قضائی ممانعت کند و مطهری هم نامه بنویسد به رئیس جمهور و حاشیه سازی ایجاد کند که خود نشان از این دارد که آقای مطهری ابزار دست فتنه وفتنه گران شده است.

دیدگاه کاربران