عضویت در خبرنامه الکترونیک
نماینده مردم آستانه اشرفیه :

تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران مشروط است/اگر اروپایی ها شرایط را رعایت نکنند با تاسیس دفتر مقابله می کنیم

کد خبر: 80363
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۱۵ ب.ظ

نماینده مردم آستانه اشرفیه گفت: اگر اتحادیه اروپا روابط متقابل با ایران و همچنین منافع متقابل و حرمت این جایگاه را داشته باشند منعی با نوع ارتباط با آنان وجود ندارد.

به گزارش نداي مردم، محمدحسین قربانی اظهار داشت: تاسیس دفتر اتحادیه اروپا در تهران با شرط رعایت ضوابط کشور بلا مانع است.
وی دکترین سیاست خارجی کشور را ارتباط با دنیا برشمرد و افزود: روابط دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران با دنیا در سایه احترام متقابل است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی خط قرمز ارتباط دیپلماتیک ایران را تنها رژیم صهیونستی عنوان نمود و گفت: روابط حسنه با دنیا از سوی مقام معظم رهبری نیز به تصویب رسیده است.
قربانی با تاکید بر اینکه اگر کشور ها احترام متقابل را رعایت کنند مشکلی در ایجاد دفاتر در ایران نیست، اظهار کرد: اگر اتحادیه اروپا روابط متقابل با ایران و همچنین منافع متقابل و حرمت این جایگاه را داشته باشند منعی با نوع ارتباط با آنان وجود ندارد.

وی با اعلام اینکه اگر اتحادیه اروپا بخواهد با تاسیس دفتر از مسیر اصلی خود خارج شود باید با آن مقابله کرد، تصریح نمود: اگر اتحادیه اروپا در ارتباط با انگلیس، عربستان باشد و در مسیر حرمت ها و احترام متقابل و شانیت منزلت مردم ایران حرکت نکند، با تاسیس این دفتر در تهران مقابله خواهیم کرد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و کیاشهر با اعلام اینکه ما روابط دیپلماتیک خود را بر اساس فاصله گیری اروپا از امریکا تنظیم نمی کنیم، خاطرنشان کرد: سیاست خارجی ایران بر اساس منافع ملی است و هیچگاه از منافع خود فاصله نخواهیم گرفت.

دیدگاه کاربران