عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار رباط کریم:

نصب علایم راهنمای رانندگی در جاده تازه تاسیس سفیدار رباط کریم/ با پارک خودرو ها در پیاده رو های شهر برخورد می‌شود

کد خبر: 80370
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۳۲ ب.ظ

شهردار رباط کریم از نصب و تجهیز جاده تازه تاسیس سفیدار خبر داد و به بیان نقطه نظرات خود در این خصوص پرداخت .

به گزارش نداي مردم، مسعود مختاری، شهردار رباط کریم  اظهار کرد: جاده قدیم این مسیر و پیچ معروف آن سال ها بود که به یک معضل بزرگ شهری و استانی تبدیل شده بود و تلفات بسیاری را در این جاده شاهد بودیم که شهرداری رباط کریم با همکاری نهادهای شهری و استانی و پیگیری های فراوان نسبت به اصلاح آن اقدام کرد.

وی ادامه داد : این اقدام یکی از با اهمیت ترین طرح هایی بوده است که برای اصلاح یک مسیر در شهر صورت گرفته است و جالب است بدانید تا پیش از اجرای این طرح این جاده به عنوان معضلی بزرگ در صدر اخبار بود اما اکنون که برطرف شده است حتی رفع یک معضل شهری منعکس هم نمی شود.

مختاری پیرو سخنانش بر لزوم نقد منصفانه بر مدیریت شهری تاکید کرد و بیان داشت : اینکه بخواهیم بدون شناخت محدودیت ها و فارغ از هرگونه مطالعه ای فقط به بهانه نقد به بیان نکات خارج از واقع و بیان پیشنهادات غیر عملی بپردازیم نه تنها غیر مسئولانست بلکه نشان از عزمی است که قصد ممانعت از انعکاس تحولات مثبت شهری را در اذهان عمومی دارد .

وی افزود : حال با یاری خداوند این طرح نیز پس از پیگیری های مکرر و رایزنی های بی شمار تا حد قابل قبولی پیش رفته است که در عملیات تجهیز این جاده خط کشی ، نصب علامت راهنمای جاده و علایم راهنمایی و رانندگی و اطلاع رسانی نصب شده است.

وی تصریح کرد : شناخت مسایل و معضلات شهر و حل گام به گام آن ها علاوه بر صبر و حمایت مردم عزیز دارای پیچ و خم های فنی و اداری است که باید صورت پذیرد و بی شک نمی توان خارج از چارچوب امکانات و قانون حرکت کرد.

شهردار رباط کریم در ادامه نیز از برخود با پارک خودرو ها در پیاده رو های شهر خبر داد و گفت: امیدواریم با هماهنگی با دستگاه‌های مسوول مانند راهنمایی و رانندگی هر چه زودتر این معضل رفع شود چرا که پارک خودرو در پیاده روها ممنوع است و پلیس راهنمایی و رانندگی با رانندگان خودروهایی که در پیاده رو محل عبور عابران پارک کنند باید برخورد کند.

وی ادامه داد: با استناد به بند ۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها سد معبر عمومی، اشغال پیاده‌روها و استفاده غیرمجاز آن‌ها و میدان و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است.

شهردار رباط کریم خاطرنشان کرد : به همراه فرهنگ‌سازی باید عوامل بازدارنده برای وقوع این تخلف در شهر تعریف گردد و و شهرداری ملکف است از آن جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد کردن معابر و اماکن مذکور فوق راسا اقدام کند.

دیدگاه کاربران