عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر تهران:

کاهش آلودگی هوای تهران با یکپارچگی قطارهای حومه‌ای و شقوق حمل‌و‌نقل درون شهری

کد خبر: 80377
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۵۴ ق.ظ

ابوالفضل قناعتی عضو شورای شهر تهران توسعه قطارهای حومه‌ای را نیاز شهر تهران عنوان كرد و گفت: اتصال حلقه قطارهای حومه‌ای، مترو و اتوبوس گره‌گشای مشكلات حمل‌ونقل شهری پایتخت و كاهش آلودگی هوا است.

به گزارش نداي مردم، ابوالفضل قناعتی با بیان اینکه اتصال حلقه قطارهای حومه‌ای، مترو و اتوبوس گره‌گشای مشكلات حمل‌ونقل شهری پایتخت و كاهش آلودگی هوا است. افزود: بهره‌گیری از حمل‌ونقل ریلی و مترو نقش قابل‌توجهی در كاهش ترافیك و آلودگی هوای پایتخت خواهد داشت.

وی با ابراز تأسف از این‌که بخش عمده‌ای از پروژه‌های حمل‌ونقل ریلی به علت كمبود نقدینگی و منابع مالی دچار عقب‌ماندگی شده‌اند، گفت: همین مسئله اجرای كامل طرح جامع ترافیك و سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته برای آن را با مشكل مواجه كرده است.

عضو شورای شهر تهران بابیان اینكه درصدد هستیم هر یك از شهروندان در فاصله ۳۰۰ متری منازل خود حداقل از یك وسیله حمل‌ونقل عمومی ازجمله مترو، قطار حومه‌ای و یا اتوبوس استفاده كنند، گفت: بررسی‌های طرح جامع حمل‌ونقل شهری نشان می‌دهد وسایل حمل‌ونقلی همچون مترو، قطار حومه‌ای و LRT در كمیت و كیفیت جابه‌جایی و كاهش محسوس آلودگی شهری نقش پررنگی دارند و می‌توانند اثرات مطلوبی برجای بگذارند.

قناعتی توسعه قطارهای حومه‌ای را نیاز شهر تهران عنوان كرد و افزود: اتصال حلقه قطارهای حومه‌ای، مترو و اتوبوس گره مشكلات حمل‌ونقل شهری را باز می‌کند.

وی بابیان اینكه آلودگی هوا و بی‌توجهی به آن هزینه‌های اقتصادی، اجتماعی و درمانی به همراه دارد، تصریح كرد: استفاده از قطارهای حومه‌ای به‌عنوان حلقه‌ای متصل به حمل‌ونقل درون‌شهری می‌تواند حجم عمده‌ای از مشكلات شهری و حاشیه آن را حل كند

دیدگاه کاربران