عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون پشتیبانی شرکت بهره برداری مترو تهران :

صرفه جویی ٥٢٠ میلیارد تومانی سوخت در سال گذشته به واسطه استفاده مردم از مترو

کد خبر: 80388
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۲۰ ق.ظ

معاون پشتیبانی شرکت بهره برداری مترو تهران با تشریح آمارهای سال گذشته، اعلام کرد: استفاده شهروندان از مترو تهران در سال ۹۴ سبب ۵۲۰ میلیارد تومان صرفه جویی در مصرف سوخت شده است.

به گزارش نداي مردم، محمد منتظری با اعلام اینکه جابه جایی هر مسافر با مترو بیش از نیم لیتر درمصرف سوخت صرفه جویی به همراه دارد، خاطرنشان کرد: توسعه خطوط مترو تهران یکی راهکار اصلی برای کنترل آلودگی هوای تهران وحل معضل ترافیک شهری محسوب می شود چرا که مترو تنها مد حمل ونقلی است که توسعه آن سبب صرفه جویی در هزینه های جاری جامعه می شود.
وی با تاکید بر اینکه توسعه وتکمیل خطوط مترو به کنترل آلودگی هوای تهران کمک می کند، گفت: باید به سمت توسعه حمل ونقل عمومی، پاک و انسان محور حرکت کنیم تا از یک سو معضل آلودگی هوای پایتخت را کنترل کنیم و از سوی دیگر با تردد خودروهای شخصی، شاهد گره های ترافیکی در شهر نباشیم .
معاون پشتیبانی شرکت بهره برداری مترو تهران با اشاره به نقش مترو در کنترل ترافیک شهر تهران گفت: موفقیت شبکه مترو در این است که سایر سیستم های حمل نقلی مانند اتوبوس های تندرو، ال آر .تی و تاکسی هم پوشانی داشته باشند و به عبارت دیگر سیستم های حمل ونقلی دیگر باید به شکل عمود کلیه مسافران را از نقاط مختلف تهران جمع آوری کرده و به مترو برسانند.
منتظری افزود : اگر هزینه صرفه جویی در وقت مردم را معادل ساعتی هزار تومان محاسبه کنیم ، خواهیم دید سفر با مترو سبب شده است که در طول یک سال ۷۹۷ میلیارد تومان در هزینه های اتلاف وقت مردم صرفه جویی شود به طوری که این صرفه جویی درباره سایر هزینه های جاری جامعه نیز صدق می کند.

دیدگاه کاربران