عضویت در خبرنامه الکترونیک
مدیر عامل توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری :

افتتاح رسمی پردیس تئاتر شهر تهران؛ پس از ماه صفر

کد خبر: 80404
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵ ق.ظ

جعفری : پس از افتتاحیه رسمی، پردیس تئاتر خاوران میزبان سی و پنجمین جشنواره تئاتر فجر خواهد بود.

به گزارش نداي مردم، علیرضا جعفری  با بیان اینکه مرکز تئاتر حرفه ای خاوران در منطقه ۱۵ در زمینی به مساحت ۲۵۲۰۰ متر مربع با زیربنای ۱۸۲۶۱ متر مربع احداث شده است، افزود: پایتخت با وجود سالن های متعدد فاقد یک مرکز حرفه ای تئاتر افتتاح رسمی پردیس تئاتر شهر تهران؛ پس از ماه صفربود و سالن های موجود در تهران نیز فرسوده یا به صورت خصوصی در نزد ارگان ها و نهادها قرار داشت.
وی گفت: بنابراین ایجاد یک مرکز حرفه ای برای تئاتر در شهر تهران، تامین بخشی از سرانه فرهنگی و سالن نمایش در مقیاس منطقه و شهر و ساخت و ایجاد مرکزی برای برگزاری نمایش و تئاتر در سطح شهر تهران ضرورت داشت.
جعفری امکان اجرای موسیقی ارکستر، سمفونیک، موسیقی کلاسیک و پاپ به شکل کاملا حرفه ای را از مهمترین ویژگی های این مرکز معرفی کرد و افزود: فضاهای اصلی این پروژه شامل سالن اصلی ۱۰۰۰نفره برای اجرای نمایش های حرفه ای با اماکانات کامل پشت صحنه و کارگاه دکور، یک سالن نمایش عروسکی برای کودکان و نوجوانان به ظرفیت ۱۳۰نفر ، یک سالن سینما برای کودکان و نوجوانان، سه سالن تمرین با تمامی امکانات، فضاهای گردهمایی و برگزاری کنفرانس ها و جشنواره ها، کتابخانه تخصصی تئاتر، ۶ سالن کوچک ، ۵ سالن تئاتر (بلک باکس) در ۲ اندازه و یک سالن اجتماعات ۱۶۰ نفره است.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به بهره برداری آزمایشی از پردیس تئاتر خاوران و برگزاری جشنواره تئاتر شهر در این مکان تصریح کرد: به دلیل ایام عزاداری امام حسین(ع) امکان بهره برداری رسمی از مجموعه در ایام محرم و صفر وجود نداشت. برهمین اساس قرار است پس از ایام صفر افتتاحیه رسمی پردیس تئاتر خاوران با حضور مدیران ارشد شهری برگزار شود.
جعفری در پایان گفت: پیش بینی کردیم تا پس از بهره برداری رسمی، پردیس تئاتر تهران میزبان سی وپنجمین جشنواره تئاتر فجر باشد و حضور اصحاب هنر در این فضا پررنگ تر شود.

دیدگاه کاربران