عضویت در خبرنامه الکترونیک
مسوول مرکز مدیریت راه های کشور :

۴ محور مواصلاتی بسته است

کد خبر: 80417
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۴ ق.ظ

مسوول مرکز مدیریت راه های کشور از بارش برف در محورهای مواصلاتی ۱۳ استان کشور خبر داد و گفت: بارش برف در اکثر محورهای این استان ها از شب گذشته آغاز شده و از دو ساعت پیش شدت آن افزایش یافته است.

به گزارش نداي مردم،«یاسر خالدی» ، افزود: هم اکنون بارش برف در اکثر محورهای استان های اردبیل، اصفهان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، سمنان، قم، مازندران، مرکزی، همدان، گلستان و گیلان ادامه دارد.
وی با اشاره به این که به غیر از چهار محور برفگیر که هم اکنون مسدود شده سایر محورهای مواصلاتی کشور باز و تردد در آنها به صورت عادی در جریان است، گفت: تردد در تمام محورهای استان های یاد شده فقط با زنجیر چرخ عملی است.
خالدی افزود: بارش شدید برف و کولاک از ساعت ۲۳ شب گذشته محور پونل به خلخال را مسدود کرد و تردد در این محور تا اطلاع بعدی همچنان ممنوع خواهد بود.
مسوول مرکز مدیریت راه های کشور یادآورشد: علاوه بر مسدود شدن محور پونل به خلخال، محور شمشک – دیزین در استان های تهران و البرز به دلیل بارش برف و نبود ایمنی کافی همچنان تا اطلاع بعدی بسته است.
همچنین کمربندی دهلران- اندیمشک در استان ایلام تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی بسته است و تردد از مسیر جایگزین داخل شهر دهلران انجام می شود.
محور رامیان – اولنگ- شاهرود نیز در استان های گلستان و سمنان تا اطلاع بعدی به دلیل نبود ایمنی کافی مسدود است.
مسوول مرکز مدیریت راه های کشور با بیان اینکه با آغاز بارش برف و باران رانندگان باید خودرو خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند، گفت: هموطنان برای دریافت اطلاعات تفصیلی راه ها به وب‌سایت ir.141 مراجعه و یا اطلاع از آخرین وضعیت راه ها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک و با کارشناسان مرکز ۱۴۱ مدیریت راه های کشور تماس بگیرند.
براساس تصاویر دریافتی از یک هزار و ۷۷۶ دوربین های نظارتی و تردد شمار در ۲۴ ساعت گذشته آزادراه کرج – تهران، آزادراه تهران – کرج، آزادراه قزوین – کرج، آزادراه کرج – قزوین، آزادراه ساوه – تهران، آزادراه تهران – ساوه، پاکدشت – تهران، تهران – پاکدشت، تهران – شهریار و آزادراه قم – تهران بیشترین تردد را به خود اختصاص دادند.
سازمان هواشناسی کشور روز دوشنبه (دیروز) اعلام کرد: براساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی و با نفوذ هرچه بیشتر توده هوای سرد به کشور، روند کاهش دما در اغلب مناطق کشور تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت./ايرنا

دیدگاه کاربران