عضویت در خبرنامه الکترونیک
وزير بهداشت در پانل نهمين کنفرانس جهاني ارتقاء سلامت در شانگهاي چين:

احداث ۶ هزار پايگاه بهداشتي در مناطق حاشيه نشين شهري

کد خبر: 80426
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲ ب.ظ

وزير بهداشت در پانل نهمين کنفرانس جهاني ارتقاء سلامت در شانگهاي چين با اشاره به کاهش ۵۰ درصدي واردات روغن پالم در دو سال گذشته ، گفت: در راستاي اصلاح فرهنگ مصرف غذا توانستيم ميزان شکر و نمک در محصولات غذايي را کاهش دهيم.

به گزارش  نداي مردم، دکتر سيد حسن هاشمي در پانل نهمين کنفرانس جهاني ارتقاء سلامت در شانگهاي چين در خصوص اقدامات ايران در اصلاح فرهنگ و مصرف غذايي ضمن اشاره به ارتقاء همکاري هاي بين بخشي به منظور اصلاح فرهنگ مصرف مواد غذايي در چارچوب شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي ايران، گفت: در اين راستا با دستگاه ها و وزارتخانه هاي مختلف تفاهم نامه هايي منعقدشده است که به امضا و اجرا رسيد.
وزير بهداشت از کاهش ۵۰ درصدي واردات روغن پالم در دو سال گذشته خبر داد و گفت: در راستاي اصلاح فرهنگ مصرف غذا توانستيم ميزان شکر و نمک در محصولات غذايي را کاهش دهيم.
وي افزود: بايد ميزان اسيد چرب آزاد را تا ۵ سال آينده به صفر برسانيم.
دکتر هاشمي در خصوص اقدامات در حوزه بهداشتي با اشاره به احداث ۶ هزار پايگاه بهداشتي در مناطق حاشيه شهري، افزود: هر ۳ پايگاه بهداشتي يک مرکز جامع سلامت را تشکيل مي دهد و به ازاي هر ۲هزار ايراني يک مراقب سلامت و يک کارشناس تغذيه در پايگاه هاي بهداشتي نيز حضور دارد./اريا

دیدگاه کاربران