عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران

هوای تهران سالم است

کد خبر: 80505
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵ ب.ظ

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: کیفیت هوای تهران با شاخص عدد ۵۳ همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش نداي مردم، محمد رستگاری  افزود: کیفیت هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز(چهارشنبه) ، با افزایش یک رقمی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، در حد سلامت بوده و بر روی عدد ۵۳ قرار گرفت.
وی گفت: در همین مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن از ۲۸ به ۳۴ و ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۲۹ به ۳۷ افزایش داشتند.
رستگاری با اشاره به اینکه میزان غلظت تمام آلاینده ها در شهر تهران در حد مجاز بوده است، افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۱، شهرداری منطقه ۴ و سوهانک (منطقه ۱) با شاخص های عددی ۸۲، ۶۹ و ۶۸ بیشترین آلاینده های جوی را در ۲۴ ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.
وی به شاخص کیفیت مناطق در شرایط پاک اشاره کرد و گفت: ایستگاه های گلبرک (منطقه ۸) با شاخص ۲۹ و دانشگاه شریف (منطقه ۲) و میدان امام خمینی (ره) (منطقه ۱۲) هر ۲ با شاخص عددی ۳۷ پاک ترین نقاط جوی شهر تهران در این مدت بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران افزود: براساس پیش بینی هواشناسی، با توجه به شرایط جوی و وزش باد انتظار می رود شاخص کیفیت هوا تا ظهر امروز همچنان در شرایط سالم باقی بماند./ايرنا

دیدگاه کاربران