عضویت در خبرنامه الکترونیک
رییس قوه قضاییه :

مساله ایمان به خدا مساله اساسی در تحول انسان هاست

کد خبر: 80520
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۰۹ ب.ظ

رییس قوه قضاییه گفت: توفیق بسیج را می توان به سه عامل محول کرد؛ ایمان به خدا، جهاد در راه خدا و بصیرت. آن چیزی که انقلاب را پیروز کرد ایمان استوار مومنان، ایثار و جهاد، بصیرت و گذشتن از نفس بود.

به گزارش نداي مردم،  آیت‌الله آملی‌لاریجانی در همایش بسیج دستگاه قضایی سراسر کشور که در مجتمع قضایی شهید بهشتی برگزار شد، اظهار کرد: عظمت اربعین در این سال‌ها یک افسانه نیست. امروز محبین اهل بیت از شیعیان و غیرشیعیان غوغایی را بپا کردند. چه کسانی گمان می‌کردند که شهادت ۷۲ تن در یک صحرای بی آب و علف بعد از قرن‌ها این چنین تاثیرگذار شود. به دلیل این تاثیر عظیم که در باطن انسان‌ها و در روح و روان زائرین داشته، در عالم سیاست دشمنان فهمیدند نیروی اسلام نیرویی نیست که با هر شیطنتی نابود شود و این یک قدرت عظیم ایمان در جهان امروز است.
رییس دستگاه قضا ادامه داد: حب اهل بیت تاثیر ویژه ای در حرکت انسان به سوی کمال دارد.

وی افزود: امروز گرد آمده‌ایم برای بزرگداشت هفته بسیج و اگر به عقب برگردیم از فکری که امام در تاسیس بسیج داشت تعجب می کنیم از این فکر بلند و به میان آوردن توده های مردم برای دفاع از اسلام و انقلاب. این فکر بسیار بلند است و امروز بسیج الگوست برای تمام اسلام.

رییس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: بسیج شدن نیروهای مردمی در مقابل اسراییلی که تمام کشورهای عربی نتوانستند ایستادگی کنند، ایستادند. امروز در یمن همین مساله است. امام در پیام‌شان فرموده بودند تشکیل بسیج در نظام ایران از برکات و الطاف خداوند بود که بر ملت ایران ارزانی شد. امام بسیج را از الطاف خداوند به شمار آوردند. نقش بسیج در دفاع مقدس بر هیچ کس پوشیده نیست. اگر آن مقاومت‌ها نبود آیا واقعا نظام جمهوری اسلامی این وضع را داشت. پیشرفت‌ها و عظمت ها بخشی مربوط به آن مقاومت هاست و این نقطه افتخارآمیزی برای نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: توفیق بسیج را می توان به سه عامل محول کرد؛ ایمان به خدا، جهاد در راه خدا و بصیرت. آن چیزی که انقلاب را پیروز کرد ایمان استوار مومنان و ایثار و جهاد و گذشتن از نفس و بصیرت بود.

آملی لاریجانی تصریح کرد: این مجاهدت است که مجموعه بسیج را موفق کرده است، کما اینکه انقلاب را توفیق داد و امروز در منطقه خودنمایی می‌کنیم؛ لذا مساله ایمان به خدا مساله اساسی در تحول انسان هاست.

وی افزود: قرآن کتاب توحید است، اما در کنارش ایمان است؛ زیرا توحید و ایمان یکی هستند.

آملی لاریجانی ادامه داد: ما در دنیای پرغوغایی زندگی می کنیم و هدایت انسان‌ها امر کوچکی نیست.

دیدگاه کاربران