عضویت در خبرنامه الکترونیک
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس :

دلیل اتفاقات رخ داده در روزهای پایان منتهی به اربعین در پشت مرز مهران چیست؟

کد خبر: 80537
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۳۳ ب.ظ

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با قدردانی از اقدامات وزیر کشور به عنوان رئیس ستاد اربعین برای اقدامات صورت گرفته گفت: دلیل اتفاقات رخ داده در روزهای پایان منتهی به اربعین در پشت مرز مهران چیست؟ چرا رسیدگی دقیق نشد؟ چه اتفاقی در موضوع بیمه زائران می افتد

به گزارش نداي مردم، حجت الاسلام والمسلمین احد آزادی‌خواه در پایان جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس در تذکری شفاهی با قدردانی از اقدامات وزیر کشور به عنوان رئیس ستاد اربعین برای اقدامات صورت گرفته در تذکری به وزیر راه، خواستار توضیح درباره علت عدم رسیدگی به مشکلات عدیده ساکنان مسکن مهر شد و گفت: ساکنان مسکن مهر در حالی ساکن منازلشان شدند که هیچ کدام از زیر ساخت های لازم در این مناطق مهیا نشده، فرزندان آنها به سن مدرسه رسیده اما وضعیت مراکز آموزشی به شدت ضعیف است و آنها با مشکلات دیگری همچون فضای سبز و تردد مواجه هستند لذا لازم است با جدیت و دلسوزی بیشتری رسیدگی شود.

وی همچنین با تاکید بر لزوم رسیدگی به مشکلات حاشیه نشینان شهری گفت: این قشر ضعیف و مظلوم همواره در شکل گیری انقلاب و نگهداشت آن نقش داشته اند اما امروز کمترین بهره را از امکانات و رفاهیات می برند که لازم است به وضعیت آنها رسیدگی شود.

نماینده ملایر با اشاره به مشکلات دانشکده فنی و حرفه ای ملایر در تذکری به وزیر علوم گفت: این دانشکده با حدود سه هزار نفر دانشجو تنها دو نفر عضو هیات علمی دارد،‌ آنها با مشکلات دیگری نیز مواجه هستند که لازم است رسیدگی های لازم صورت گیرد.

وی در تذکری به رئیس جمهور و وزیر جهاد کشاورزی ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته برای خرید تضمینی و تخصیص یارانه برای کشمش گفت: باغداران با مشکلات اساسی مواجه هستند. لازم است شخص رئیس جمهور با دلسوزی از کشاورزان و تولید کنندگان حوزه زراعت حمایت جدی داشته باشند.

آزادی خواه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش بر لزوم رسیدگی به مطالبات، هماهنگ سازی حقوق و پاداش پایان خدمت فرهنگیان و معلمان تاکید کرد.

دیدگاه کاربران