عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهر کرج:

بزرگ‌ترین دستاوردهای ملت ایران با حضور بسیجیان محقق شده است

کد خبر: 80545
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۴۴ ب.ظ

عضو شورای اسلامی شهر کرج با بیان اینکه روز اربعین امسال اوج اقتدار و وحدت شیعیان در کربلا نمایان شد، گفت: بزرگ‌ترین دستاوردهای ملت ایران با حضور بسیجیان محقق شده است.

به گزارش نداي مردم، مریم قهرمانی‌صارم اظهار داشت: دشمنان اسلام و انقلاب در سال‌های اخیر توطئه‌های بسیاری را علیه جهان اسلام و به ویژه شیعیان تدارک دیده‌اند.

‎وی افزود: هدف آنها مقابله با اتحاد، همدلی، انسجام و اقتدار امت اسلام است و از هر وسیله‌ای برای ایجاد نفاق و تفرقه در میان جهان اسلام استفاده می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: در این شرایط به فرموده رهبر معظم انقلاب، همه ما باید هوشیار و با بصیرت بوده و ضمن تلاش در جهت خنثی‌سازی توطئه‌ها و دسیسه‌های استکبار جهانی و عوامل فریب‌خورده در منطقه، اجازه ندهیم که وحدت و همدلی شیعیان مختل شود.

‎قهرمانی‌صارم با اشاره به برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی (ع) و حضور میلیونی شیعیان در این همایش بزرگ گفت: مقام عظمای ولایت با ترویج موضوع بسیار مهم راهپیمایی اربعین، اقدامی مهم برای اثبات وحدت، انسجام و اقتدار شیعیان را طراحی فرمودند و طی سال‌های اخیر شاهد بودیم که طرح فوق با لبیک میلیون‌ها عاشق اهل بیت (ع) و پیرو راه ولایت در سراسر جهان اسلام روبه‌رو بوده است.

وی بیان داشت: غربی‌ها،‌ کشورهای زورگوی استکباری، عوامل فریب‌خورده و مزدور آنها در منطقه به ویژه وهابی‌ها و گروهک‌های تروریستی از حضور میلیونی شیعیان در کربلای معلی و راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی (ع) هراس دارند،‌ چرا که می‌دانند با ترویج فرهنگ غنی و رهایی‌بخش نهضت عاشورای حسینی (ع) آنها به اهداف شوم خود نمی‌رسند.

‎نماینده مردم کرج در پارلمان شهری افزود: روز اربعین امسال که اوج اقتدار و وحدت شیعیان در کربلا نمایان شد، دشمنان اسلام دیگر نتوانستند خود را به خواب زده و عزت و استقلال و اقتدار شیعه را با چشم‌های خود دیدند.

‎قهرمانی‌صارم ادامه داد: تمام این دستاوردها به برکت خون شهدا و تداوم راه نهضت عاشورای حسینی (ع) است و نسل‌های بعدی باید بدانند که حفظ استقلال و عزت و اقتدار شیعه، تنها از طریق پیروی از راه ولایت ممکن می‌شود.

‎وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج اظهار داشت: یکی از عوامل اصلی و موفقیت‌ها و دستاوردهای عمر با برکت انقلاب اسلامی به طور قطع ترویج فرهنگ بسیج است.

نماینده مردم کرج در پارلمان شهری افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی با درایت نیازهای آینده انقلاب را به درستی تشخیص و در پنجم آذر ماه سال ۵۸ فرمان تشکیل بسیج را صادر فرمودند.

‎قهرمانی‌صارم گفت: هر کجا و در هر زمانی که اسلام، انقلاب، نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت ایران نیاز به حضوری جهادی داشتند، بسیجیان در صف نخست قرار داشته و توانستیم به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنیم.

‎وی تصریح کرد: زمانی که ایران اسلامی از سوی دشمن متجاوز تهدید می‌شد، جوانان بسیجی به فرمان ولایت لبیک گفته و در جبهه‌های حق علیه باطل حضور یافتند و پس از آن نیز هر جایی که بسیج پیش‌قدم بود و روحیه بسیجی داشتیم، به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کردیم.

‎عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: رهبری عظیم‌الشان انقلاب اسلامی در تشریح روحیه بسیجی تاکید فرمودند که “بسیج یعنی حضور در میدانهایی که نظام اسلامی، وظیفه انسانی و الهی و نیازهای کشور، حضور او را در آن میدانها، لازم می‌داند و او را به آنها فرا می‌خواند” و در بیش از سه دهه اخیر شاهد بودیم که بسیجیان همواره به این وظیفه ملی و تکلیف شرعی عمل کرده‌اند.

قهرمانی صارم گفت: یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ترویج روحیه و فرهنگ بسیجی است و اگر نتوانیم این فرهنگ را به درستی به نسل‌های آینده منتقل کنیم، به طور قطع نمی‌توانیم استقلال، عزت، سربلندی و اقتدار ایران اسلامی را حفظ کنیم.

‎وی با تاکید بر اینکه فرهنگ بسیجی یعنی پیروی از ولایت و آمادگی برای ایثار و از خودگذشتگی در راه تحقق آرمان‌های اسلام و و انقلاب بیان داشت: بهره‌مندی از روحیه جهادی، ولایت‌مداری، اخلاص در عمل، مقدم‌ شمردن منافع اسلام و انقلاب و جامعه به منافع فردی و حزبی و گروهی از جمله مهمترین ویژگی‌های بسیجیان است.

‎نماینده مردم کرج در شورای اسلامی شهر افزود: به همین دلیل است که مقام عظمای ولایت می‌فرمایند “بسیجی بودن، یعنی فعال بودن، در میدان عمل رفتن، تن به حادثه دادن، خالص بودن، برای اهداف متعالی کار کردن، سرما و گرما را تحمل می‌کند و از لذتهای شیرین زیر دندان هر انسان براحتی چشم می پوشد. بسیجی آرمانگرا و با اخلاص و با گذشت و در هر میدانی تن به کار بده است.”

‎قهرمانی‌صارم با اشاره به توطئه‌های متعدد دشمنان اسلام و انقلاب به ویژه در حوزه فرهنگی گفت: در این شرایط باید از همه ابزارهای موجود برای تحکیم و گسترش فرهنگ بسیجی در میان نسل جوان استفاده کنیم و به طور قطع حرکت در مسیر ولایت و عشق به اهل بیت (ع) و عاشورایی بودن و عاشورایی زیستن، در تحقق این مهم نقش اصلی دارد./تسنيم

دیدگاه کاربران