عضویت در خبرنامه الکترونیک
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه21 :

منطقه ۲۱ مزین به نصب ۲۰۰ تخته پرچم ایران شد

کد خبر: 80629
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۵ ب.ظ

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۲۱ از نصب ۲۰۰ تخته پرچم ایران در سطح محدوده این منطقه توسط اداره زیباسازی خبر داد .

به گزارش نداي مردم، مهرداد زنگنه فر گفت : هر کشور با ترکیبی از رنگ‌های مختلف، پرچم و نمادی منحصر به فرد برای خود و مردمش ساخته است که به عنوان هویت آن کشور به شمار می‌رود.

وی در خصوص اهمیت پرچم ملی در قانون اساسی افزود : در اصل هجدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال ۱۳۵۸ (۱۹۷۹ میلادی) در مورد پرچم رسمی کشور گفته شده‌است که پرچم رسمی کشور از سه رنگ سبز، سفید و سرخ تشکیل می‌شود و نشان جمهوری اسلامی (تشکیل شده با حرف الله) در وسط آن قرار دارد که هریک از ویژگی‌های پرچم نشانگر یکی از ارزش‌هایی است که انقلاب اسلامی ایران، مبتنی بر آنها به پیروزی رسیده است در فرهنگ ایرانی سبز نشان‌دهنده‌ی رشد و شادی، سفید به معنای صلح و قرمز متناظر با شجاعت، آتش و عشق است.

زنگنه فر در توصیف شکل ظاهری پرچم ملی ایران گفت : عبارت ” الله اکبر” ۲۲ بار روی این پرچم تکرار شده (۱۱ بار بر روی قرمز و ۱۱ بار بر روی سبز) که نماد روز ۲۲ بهمن است. نماد وسط پرچم نیز طراحی زیبایی از کلمه‌ی الله به شمایل گل لاله است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست هدف از این اقدام را علاوه بر زیباسازی ، تجهیز و رسیدگی به وضعیت منظر شهری ؛ تاکید بر ارتقاء سطح غرور ملی شهروندان عنوان کرد و گفت : با به اهتزاز درآوردن پرچم غرور آفرین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در معابر عمومی و در معرض دید عموم شهروندان قرار دادن این پرچم ها سعی در به نمایش گذاشتن عظمت و وحدت کنونی کشورمان در قالب یک اقدام نمادین داشته ایم .

دیدگاه کاربران