عضویت در خبرنامه الکترونیک
شهردار دماوند :

بیش از ۱۰۰ تن نمک و شن برای پاکسازی معابر اصلی و فرعی شهر دماوند استفاده شد

کد خبر: 80634
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸ ب.ظ

شهردار دماوند گفت: بیش از ۱۰۰ تن نمک و شن برای پاکسازی معابر اصلی و فرعی شهر دماوند استفاده شد.

به گزارش نداي مردم ، عباس صفری با توجه به آغاز بارش برف زمستانی در دماوند اظهار کرد: با شروع برف زمستانی در پاییز، میزان ۱۰۰ تن نمک برای عملیات نمک‌پاشی از ساعت پنج صبح تا ۲۳ شب در دو شب گذشته در نظر گرفته شده است.

وی افزود: پنج اکیپ به همراه ۸۰ نیروی انسانی به منظور خدمات‌رسانی در این راستا در معابر اصلی و فرعی دماوند، گیلاوند، مشا و مسکن مهر به ارائه خدمت می‌پردازند.

شهردار دماوند خاطر نشان کرد: علاوه بر نیروهای خدماتی شهرداری، دو دستگاه خودرو نمک‌پاش مکانیزه، چهار خودرو برف‌روب سه لودر، دو دستگاه گریدر و چهار دستگاه خودروی ایسوزو آماده ارائه خدمات به شهروندان هستند.

صفری تاکید کرد: عملیات نمک‌پاشی برحسب اولویت ، ابتدا در مکان‌های درمانی و حساس، سربالایی‌ها و سراشیبی‌ها انجام شده و پس از آن به معابر فرعی رسیدگی می‌شود.

وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از آسیب جدی به سطح آسفالت، مخلوطی از نمک و شن به این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

شهردار دماوند با اشاره به آمادگی نیروهای خدماتی گفت: تمامی نیروهای خدماتی و خودروهای برف‌روبی، آماده خدمات‌رسانی به شهروندان دماوند می‌باشند.

وی افزود: از جمله مواردی که مدنظر شهرداری است، در نظر گرفتن و خریداری سطل‌های نمک جهت هموار شدن رفت و آمد در کوچه‌ها و معابر است.

شهردار دماوند از خریداری یک دستگاه گریدر به منظور خدمت‌رسانی به منطقه مشاء خبر داد و تصریح کرد: به دلیل شدت سرما و بارش در منطقه مشاء نسبت به دیگر مناطق، اقدام به خریداری یک دستگاه گریدر نمودیم تا با استقرار در این منطقه، بتوانیم به ارائه خدمت در زمینه تردد بهتر شهروندان بپردازیم.

صفری گفت: امیدواریم که با در نظر گرفتن تمهیدات و برنامه‌ریزی‌ها و همچنین استقرار اکیپ‌های خدماتی در مرکز شهر و منطقه گیلاوند، بتوانیم به راحتی با فصل سرما روبرو شویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه نیروهای خدمات شهری آمادگی کامل نسبت به خدمات‌رسانی جهت پاک‌سازی معابر در زمستان، توزیع نمک به صورت کیسه‌ای و تجهیز مخازن سطح شهر را دارند.

دیدگاه کاربران