عضویت در خبرنامه الکترونیک
عضو شورای شهرکرج‌ :

هزینه سنگین رشد حاشیه‌نشینی برای مدیریت شهری کرج

کد خبر: 80639
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۲ ب.ظ

عضو شورای شهرکرج‌ گفت: برای ساماندهی حاشیه‌نشینی تنها شهرداری مسئول نیست.

به گزارش نداي مردم، «غفورقاسم‌پور» اظهارکرد: حاشیه‌نشینی یکی از معضلات کلانشهرهای امروزی است.

وی ادامه داد: این معضل‌که بر اثر مهاجرت بی رویه مردم به اطراف شهرهای بزرگ اتفاق می‌افتد، آسیب‌های زیادی به همراه دارد.

عضو شورای شهرکرج‌ افزود: ساکنان مناطق حاشیه‌نشین اغلب از کمبود امکانات فرهنگی، رفاهی ، اجتماعی و … رنج می‌برند که همین امر آمار بزهکاری را در میان آن‌ها افزایش می‌دهد.

این مسئول با اشاره به این‌که طی دهه‌ گذشته از آمار مهاجرت به‌کرج کاسته شده‌ است، گفت: با توجه به خطوط قرمزی که از چندین سال پیش برای مهاجرت به این‌ کلان‌شهر ایجاد شده شاهد کاهش‌ آمار مهاجرت و به تبع آن کاهش حاشیه‌نشینی در این شهر هستیم.

عضو شورای شهر کرج توضیح داد: حاشیه‌نشینی هزینه‌های زیادی برای مدیریت شهری به همراه دارد، از همین‌رو ساماندهی ساکنان این مناطق از اولویت‌های شهرداری است.

قاسم‌پور خاطرنشان کرد: همه شهروندان کرجی باید از امکانات برابر استفاده کنند، اما قانون اجازه نمی‌دهد در مناطق حاشیه‌ای امکانات به طور کامل توزیع شود.

وی اظهار کرد: خانه‌های مناطق حاشیه‌ای غالباً از ایمنی‌کافی برخوردار نیستند و باکوچکترین حادثه‌ای آسیب‌دیده و مال و جان ساکنان را به خطر می‌اندازند.

عضو شورای شهرکرج‌ با تأکید براین‌که ساماندهی حاشیه‌نشینی تنها وظیفه شهرداری نیست، ادامه داد: برای ساماندهی حاشیه‌نشینی همه دستگاه‌ها اجرایی مکلفند دست به دست هم دهند، چون برطرف کردن این معضل به تنهایی از عهده شورا و شهرداری بر نمی‌آید.

قاسم‌پور یادآور شد: در این خصوص مجموعه مأموران انتظامی، دستگاه قضایی و استانداری نیز وظایفی دارندکه باید به آن به خوبی عمل کنند./ايسنا

دیدگاه کاربران